Adıyaman Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Adıyaman Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Adıyaman Otelleri
Adıyaman Otelleri

Adıyaman Otelleri

Adıyaman Otelleri

 

Adıyaman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir il olmaktadır. Köklü bir tarihe sahip olan Adıyaman şehrinin kuruluşunun milattan öncesine kadar dayandığı söylenmektedir. Yapılan kazılar ve araştırmalarda Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı İmparatorluğuna ait eserler bulunmaktadır. Mimari olarak yine bünyesinde birçok tarihi ve doğal güzelliği barındırmaktadır. Halen de yapımları devam etmekte olan alışveriş merkezleri, lokantalar gibi alanlar hem estetik açıdan hem de hizmet açısından şehrin gelişiminde önem arz etmektedir. Turist bakımından zengin bir bölge olması sebebiyle ticari merkezler olarak yeni alanlar şehre kazandırılmaktadır.

 

  Geniş bir yemek kültürüne sahip olan Adıyaman şehri kebap, çiğ köfte ve çeşitli çorbalarıyla bu alanda da adından söz ettirmektedir. 

 

  Gezilecek yerlerin en başında Dünya'nın 8. Harikası olarak görülen Nemrut Dağı gelmektedir. Çok eski zamanlardan kalma bu sönmüş yanardağ Kommagene Krallığına dair izleri ve eserleri halen barındırmaktadır. Doğu, batı ve kuzey teraslarındaki devasa tanrı heykelleri insanlara eşsiz bir seyir zevki sunmaktadır. Güneşin doğuşunu ve batışını Nemrut Dağı'ndan seyretmek başka bir güzellik sunmaktadır. İster tur araçları istenirse Kahta'dan kiralanacak olan araçlarla Nemrut Dağı'na ulaşım imkanı bulunmaktadır. 

 

  Adıyaman Merkez veya Kahta ilçesinde Adıyaman otelleri konaklama bakımdan her imkanı sağlamaktadır. Fiyat bakımından farklılık göstermektedir.

 

  Ucuz Adıyaman otelleri sayısında  çok sayıda Tesis Bulunmaktadır. oteliletişim.net aracılığıyla otellerle iletişime geçilebilir. Adıyaman otelleri iletişim bilgileri ve konaklamayı düşündüğünüz tesis hakkında daha önceden konaklayanlar tarafından yapılan yorumlara gös atabilir ve otel hakkında önceden bilgi sahibi olabilirsiniz.