Ağrı Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Ağrı Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Ağrı Otelleri
Ağrı Otelleri

Ağrı Otelleri

Ağrı Otelleri

Ağrı, Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan ve içerisinde tarihi yapıların yer almasıyla dikkat çeken bir şehirdir. Her ne kadar şehir coğrafi olarak engebeli yüksek bir arazide bulunmuş olsa da bu aynı zamanda turizmine de yansımış özelliğini ortaya koymaya devam etmektedir. Ağrı ilinde meşhur İshak Paşa Sarayı ve Tendürek Dağı en çok gezilen yerler arasında gelmektedir.

 

  Doğu Anadolu Bölgesinin cazibe merkezi haline getirilmesi yolunda yapılan alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile ilin doğal kültür turizmi potansiyelinde hak ettiği konumu alması muhtemeldir. Ayrıca bu iki önemli kültürel mirasın yanı sıra kendine özgü Ağrı Dağıyla da dikkat çekmektedir. Türkiye'nin en yüksek dağı olarak 5137 m yüksekliğindeki bu dağ gezilen yerler arasında gelir. Bu nedenle yerli ve yabancı turistlerin Ağrı otelleri içerisinde konaklamaları sıklıkla gerçekleşmektedir.

 

  İshak Paşa Sarayı, Fatih Sultan Mehmet zamanında İstanbul'un fethinde sadrazamlık yapmasıyla dikkatleri çeken ve Ağrılı (dönemin şark vilayeti) dolayı buraya külliyesi yaptırılan bir eserdir. Eser, sadece saray değil cami, türbe, medrese ve sebil yapısıyla birlikte külliyedir. Bu bakımdan da hem Türk sanat tarihinin hem de dünya kültürel mirasının eşsiz ürünleri arasındaki yerini korumaya devam etmektedir. Bu yönden Ağrı otelleri iletişim bilgileri kullanılarak konaklama imkanı bulunmaktadır.

 

  Tendürek Dağı, ağrı ilinin dikkat çeken bir diğer yüksek dağıdır. 3584 m yükseklikte olduğundan dolayı merak edilen bir diğer doğal eser olup sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında görülmektedir. Bölgeyi daha detaylı incelemek isterseniz en az 3 veya 4 gün geçirmeniz gerekmektedir. Kaldığınız süre boyunca eğer bir akrabınız yok ise hiç merak etmeyin çok sayıda ucuz ağrı otel bulabilir ve tatilinizi eşsiz kılabilirsiniz.