Aksaray Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Aksaray Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Aksaray Otelleri
Aksaray Otelleri

Aksaray Otelleri

Aksaray Otelleri

 

1989 yılında il olan Aksaray öncesinde Konya ve Niğde içinde yer alan ilçelerden birisidir. Kapadokya sınırları içinde kalan Aksaray, Selçuklu İmparatorluğu döneminde en önemli kentlerden birisi olduğu için Selçuklu döneminin en güzel eserlerini burada görmek mümkündür.

 

  Hem tarihi, hem doğal güzellikleri açısından ülkemizin görülmesi gereken kentleri arasındadır. Kentin Ankara girişinden gelenlerin Tuz Gölünde mola verdiği bilinir. Hasandağı ise görkemli ve vakur haliyle diğer dağlara benzemeyen bir yapıdadır. Bunun dışında eski Rum kentleri olan Güzelyurt ya da eski adıyla Gelveri, Gülağaç, Ihlara Vadisi, Sultanhanı, Ağzıkarahan, Belisırma mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. 

 

  Kentin merkezinde yer alan Eğri Minare aynı zamanda Kızıl Minare ismiyle de bilinir ve tıpkı Pizza Kulesi gibi eğri bir mimaride yapılmıştır. Yine kent merkezinde yer alan Ulu Cami Selçuklu döneminin en güzel eserlerinden bir tanesidir. 

 

  Tren ve uçak ile gelinemeyen kente sadece karayolu ile ulaşım mümkündür ve gelmeden Aksaray otelleri iletişim bilgileri ne Oteliletisim.net sayfasından ulaşabilir tesiste önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

 

  Tulum kebabı, bamya çorbası, soğanlama, incelek, şıra dökülerek hazırlanan peynirli pide gibi bölgeye has lezzetlerini Aksaray otelleri içinde bazılarında bulmak veya sipariş ile vermek mümkündür.

 

  Kentin içinde farklı bütçelere hitap eden üç yıldızlı, dört yıldızlı, beş yıldızlı oteller mevcut olduğu gibi kaliteli ama ucuz Aksaray otelleri de bulmak mümkündür. Kentin içinde yer alan ve bugün kafeler caddesi olarak adlandırılan sokaktan neredeyse tüm oteller yürüme mesafesinde yer alır.