Merzifon Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Merzifon Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Merzifon Otelleri
Merzifon Otelleri

Merzifon Otelleri

Merzifon Otelleri

Merzifon, Amasya iline bağlı oldukça eski bir ilçedir. Pek çok tarihi evi bünyesinde barındıran Merzifon, Amasya'nın ruhunu yaşamak isteyen herkes için oldukça iyi bir seçenektir. Osmanlı döneminde, kendisi de bir Merzifonlu olan Sadrazam Kara Mustafa Paşa, Merzifon'a pek çok mimari eser kazandırmıştır. Merzifonlu Sadrazam Kara Mustafa Paşa tarafından Merzifon'a kazandırılmış mimari eserlerin bir kısmı hala varlığını sürdürmektedir. Varlığını sürdürmeyi başaran yapılar, Merzifon Belediyesi tarafından koruma altına alınmıştır.

 

  Merzifon'un eşeği ve keşkeği meşhurdur. Merzifon'a gidip de keşkek yemeden dönmek sık rastlanan bir durum değildir. Bedesten ve Taşhan kentin görülmeye değer yapılarının başında gelmektedir. Kara Mustafa Paşa Cami, kentin merkezinde bulunan oldukça etkileyici bir yapıdır. Merzifon'a turistik amaçlarla giden kişiler Kara Mustafa Paşa Cami'yi görmeden ilçeden ayrılmayı tercih etmemektedir. Caminin avlusunda bulunan şadırvan en az Caminin kendisi kadar dikkat çekicidir. Nusretiye Mahallesinde bulunan Piri Baba Türbesi de Merzifon'un görülmeye değer bir başka değeridir. 

 

  Merzifon otelleri her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Merzifon'daki konaklama seçenekleri, genellikle, 60 TL’yle 200 TL arasında değişmektedir. Ucuz Merzifon otelleri için Merzifon'daki daha küçük otellerle ve pansiyonlarla direk iletişime geçmek en uygunudur. Merzifon otelleri iletişim bilgileri için Merzifon Öğretmen Evi'nin web sitesinden faydalanılması önerilmektedir. Merzifon'un topuz kebabı ve çömlek kebabı pek çok kişi tarafından çok beğenilmekte, Merzifon'a yolu düşenler bu lezzetleri tatmadan evlerine dönmemektedir.