Amasya Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Amasya Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Amasya Otelleri
Amasya Otelleri

Amasya Otelleri

Amasya Otelleri

Amasya ülkemizin en güzel şirin şehirlerinden birisidir. Her bir yanı dağlarla çevrili doğasıyla insanı büyüleyen ve şehzadeler şehri olarak da bilinen bu şehirde birçok uygarlığa ait tarihi kalıntılar bulabilirsiniz. Şehri tam olarak ikiye bölen Yeşilırmak nehri ve ışıklandırmasıyla Amasya'ya ayrı bir hava katmaktadır.

 

  Amasya tarihi Yalı Boyu Evleri arasında gezerken tarihin o anlarına tanıklık edebilirsiniz. Amasya merkezde gezilebilecek birçok müze ve alan bulunmaktadır. Bunların en başında kim tarafından yaptırıldığı henüz tartışılan Amasya Kalesi gelmektedir. Şehrin merkezinde bulunan bu kaleye ulaşım oldukça kolaydır. Girişte çok az bir miktar ücret vererek kaleye giriş yapabilir ve dilediğiniz kadar gezebilirsiniz. Irmak kenarındaki tarihi evleri de gezebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

  Şehir ile bütünleşmiş Ferhat ile Şirin hikayesine ait müzeyi de gezmekte yarar vardır. Şehrin merkezinde bulunan ve gelen herkesin ilgisini çeken ayrıca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kral Kaya Mezarlarını ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz. Eğer Amasya şehrine gelmişseniz ve aracınız varsa mükemmel doğasıyla Borabay Gölüne gitmeyi unutmamalısınız.

 

  Eğer tatiliniz bir günden fazla sürecekse Amasya otelleri arasından dilediğinizi seçerek konaklayabilirsiniz. Ucuz Amasya otelleri denilince fiyatların çokta pahalı olmadığını görebilirsiniz. Bu otellerden istediğiniz herhangi birine ulaşmak için arama motoruna Amasya otelleri iletişim bilgileri yazmanız yeterlidir. Amasya'da konaklamanın fiyatı yaklaşık olarak 80 TL'den başlamaktadır. Amasya tatilinizin sonuna geldiyseniz meşhur Amasya elmasını almadan mutlaka geri dönmemelisiniz.