Alanya Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Alanya Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Alanya Hakkında Genel Bilgi
Alanya Hakkında Genel Bilgi

Alanya Hakkında Genel Bilgi

Alanya Hakkında Genel Bilgi

Alanya, Tarihi ve Doğa harikaları ile Antalya'ya bağlı muhteşem bir ilçemizdir. Alanya, Mağralardan tarihi kalelere ve plajlardan müzelere kadar bir çok yeri bulabileceğiniz, doya doya gezebileceğiniz ve muhteşem coğrafyası ile sizlere bir çok güzelliği sunmaktadır. Yaz aylarında milyonlarca turistin akın ettiği Alanya, eski medeniyetlerin yaşamlarını sürdürdüğü ve bir çok medeniyete ev olmasının yanı sıra bu medeniyetlerden kalan bir çok tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır.

Alanya, Güneşin gülümsediği yer olarak anılmaktadır. Temiz denizi ile tatil yapmanın keyfini tarihi ve doğa harikaları ile görülmeye değer ve gerçekten yaşanılması insana huzur katacak bir yerdir. Kültürel mirasa ev sahipliği yapan Alanya, bir çok medeniyetin hüküm sürmesiyle kültür zenginliği yaşamaktadır.

Alanya Gezilecek Yerler

Alanya Kalesi :

Alanya Kalesi Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Bu harika mimari yaklaşık 83 kuleye sahip ve camilere de ev sahipliği yapmaktadır. Günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılmaktadır. Eğer Alanya'ya gezi veya tatil için gidecek olursanız mutlaka gezmeniz gereken yerlerden bir tanesidir.

Damlataş Mağarası : 

Muhteşem doğa harikası olan bu mağara günümüzde binlerce turistin durak yerlerinden biri haline gelmiştir. Mağara sürekli 23 derece sıcaklığında ve nefes sorunları yaşayan insanlara şifa olmaktadır.

Kızıl Kule : 

Deniz üzerinden yapılacak herhangi bir saldırıya karşı, Alaaddin Keykubat döneminde yapılmış ve muazzam mimarisi ile gelen turistlerin ilgisini çekmiştir.

Alanyada bu ve bundan daha fazla güzelliği içinde barındırmaktadır. Alanya Otellerinde konaklayarak bölgeyi daha fazla imkanı bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Alanya Otelleri İletişim Bilgilerine ulaşabilirsiniz.