Antalya Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Antalya Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Antalya Hakkında Genel Bilgi
Antalya Hakkında Genel Bilgi

Antalya Hakkında Genel Bilgi

Antalya Hakkında Genel Bilgi

Antalya, Türkiye'nin en büyük yüz ölçümüne sahip altıncı ilidir. En popüler illerimizden biri olan Antalya, 1980'li yılların sonlarına doğru turizm bakımından hızla gelişmeye başlamıştır. Akdeniz bölgesinin batısında yer alan İlimizin kuzeyinde Muğla bulunmaktadır. Hızla gelişmesi ve ülke ekonomisine canlılık katmasıyla Antalya en önemli değerlerimizden biri haline gelmiştir. Antalya ilinde bir çok medeniyetin hüküm sürmesi ile burada tarihi dokularını, gezilmesi gereken bir çok eski medeniyetlere ait yerler bulundurmaktadır. Doğal güzellikleri ve iklimi ile dikkat çeken Antalya, Akdeniz bölgesine inme hayalleri olan Rusların ilk tercih yerlerinden birisidir. Yaz aylarında bir çok yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesiyle ekonomik yönden bir çok iş imkanı sağlanmaktadır. 

Antalya Gezilecek Yerler

Kaleiçi 

Antalya'nın en meşhur yeri olan Kaleiçi'nde her sokak denize çıkmaktadır. Renkli dünyası, ışıltılı dünyası ve gece hayatı ile ünlü olan Kaleiçi, yerli ve yabancı turistlerin ilk durak yerlerindendir. En sık ziyaret edilen Kaleiçi, Antalya'nın en eski tarihli evleri ve Osmanlı Devletimize ait evlerin günümüzde canlılığını korumasıyla çok popülerdir.

Olympos Antik Kent

Tarihi dokusu ve doğa harikalarıyla gelen ziyaretçilerini mest eden çok özel bir kenttir. Eski yunanlıların yaşam yerlerinden biri olan ve ismi geçen tanrılarının yaşadığı yer olarak bilinmektedir.

Yanartaş 

Olympos'un sönmeyen ateşi olarak bilinen ve doğalgaz sıkışması oluşan küçük parçaların doğal olarak sönmeyen ateş üretmesiyle bir çok turistin ilgisini çekmektedir. Yıllardır bu şekilde hiç bir zaman sönmeyen ateşi ile meşhurdur.

Antalya'nın bu güzelliklerine ve daha fazlasına en uygun fiyatlar ile Antalya Otellerinde konaklayarak ulaşabilir ve doya doya gezme imkanı bulabilirsiniz. Antalya Otelleri İletişim Bilgileri ile daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.