Batman Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Batman Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Batman Otelleri
Batman Otelleri

Batman Otelleri

Batman Otelleri

Batman ili Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kalan ve Dicle Nehriyle sınırlı bir alan teşkil eden yerleşim yeridir. Bu yönüyle de kültür turizmi sevenler için oldukça gelişmiş bir arkeolojik gezi alanı özelliği taşımaktadır. Bunun yanı sıra geleneksel dokuda oluşturulan Batman sohbet evleri, çay ve kahve salonları da ilgi odağı haline gelmektedir. Bölgenin aşırı sıcak ve kurak olmasına bağlı olarak şekillenen kerpiç malzemeli hanları, hamamları ve kafe işletmeleriyle Batman otelleri ilgi çeken konaklama merkezi arasında gelmeye devam eder.

 

  Ayrıca il sınırları içerisinde bulunan Hasankeyf Kalesi ve tarihi Zeynel Abidin Türbesi de buradaki önemli tarih yapılarıdır. Hasankeyf Kalesi, Türklerden önce bölgede hüküm süren Karakoyunlular ve ondan öncesinde de Sasanilere kadar uzanan ve Sasanilerin Bizanslılar ile yaptığı çetin savaşlarda koruyucu istihkam kalesi özelliği barındıran yerdir. Bu kalenin eşsiz abidevi dokusunda Batman otelleri iletişim bilgileri alarak konaklamak isteyenler için eşsiz manzaralar oluşmaktadır.

 

  Yine Karakoyunlulardan günümüze kadar gelmiş olan görkemli bir tarihi eser olarak kümbet mezar şeklindeki Zeynel Abidin Türbesi, Türk-İslam sanatının eşsiz örnekleri arasında gelmesi bakımından önemlidir. Kümbet, on altı gen pramidal külahla örtülü içerisi kubbeyle örtülüdür. Dışarısında ilk örnekleri bulunan sağır niş uygulamalarına gidilmiştir. Ayrıca türbe mimarisinin ilk örneği olarak iki katlı bir düzenlemeyle altta sanduka üstte türbe olarak düzenlenmiştir. Bu yönüyle de Türk-İslam medeniyetinin seçkin örneğidir. Tüm bu eserleri ucuz Batman otelleri içerisinde konaklayarak görebilme imkanınız var.