Bingöl Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Bingöl Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Bingöl Otelleri
Bingöl Otelleri

Bingöl Otelleri

Bingöl Otelleri

Bingöl Otelleri

 

Bingöl, Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ilimizdir. Muş, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Diyarbakır, Elazığ, Batman ve Bayburt illeri ile komşudur. Hititler, Urartular ve Roma İmparatorluğuna ev sahipliği yapan il, Akkoyunlular ve ardından Osmanlı ile tanışmıştır. Son olarak Cumhuriyet'in ilanından sonra ise il olmuştur. Yöresel yemekleri; gömme, sirın, tutmaç ve keşkek olan ilimizde ayran çorbası da hemen hemen her evde yapılmaktadır. Bitlis'e gittiğinizde Bitlis'in zengin mutfağından yöresel yemekleri yemeden asla dönmeyin. Ayrıca dokumacılık ve örgücülük oldukça yaygın olarak yapılmaktadır. El sanatları ürünlerini burayı ziyaret ettiğinizde hediye olarak tercih edebilirsiniz. 

 

 Bingöl'de Gezilecek Yerler

 

 Bingöl doğal güzellikler bakımından oldukça zengindir.

 

 - Yüzen Ada, Bingöl'ün Solhan ilçesine bağlı olup, etrafı krater gölüdür. Suyu tatlı olan gölde isteyenler balık da tutabilmektedir.

 

 - Kös Kaplıcaları, romatizma veya kadınsal hastalıkların tedavisinde tercih edilen bir kaplıcadır. Suyu maden suyu olarak da tüketilen kaplıca, ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır. 

 

 - Bingöl'ün Yaylıdere ilçesinde bulunan Sülbüs Dağı, koni şeklinde bir volkanik dağ özelliğine sahiptir. 

 

 - Bingöl'ün Karılıova ilçesinde bulunan Kale Tepesi, 3250 metre yüksekliğe sahiptir. 

 

 - Bunlar dışında, Çır Şelalesi ve Yolçatı Kayak Merkezi de ziyaret edebileceğiniz doğal güzelliklerdir.

 

  Bingöl otelleri, konaklama bakımından size oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz ucuz Bingöl otelleri de bulunmaktadır. Bingöl otelleri iletişim bilgileri ile istediğiniz zamana rezervasyon yaptırıp, bu doğal güzellikler ile dolu ilimizi ziyaret edebilirsiniz.