Burdur Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Burdur Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Burdur Otelleri
Burdur Otelleri

Burdur Otelleri

Burdur Otelleri

Burdur ili Türkiye'nin Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Göller yöresinde yer alan Burdur, tarihi dokusuyla da kendisine hayran bırakmaktadır. 

 

  Burdur ili höyükleri, mağaraları, tarihi evleri, hanları, camileri, kütüphaneleri, ören yerleri, gölleri ve kuş gözetleme yerleri ile gezilebilecek tarihi mekanlar arasında yer almaktadır. Arkeolojik bulgularda ortaya çıkarılan çanak çömlekler Burdur tarihi açısından önemli bir yere sahiptir. Burdur ili Frig, Roma, Bergama Krallığı ve Bizans döneminin izlerini taşımaktadır.

 

  Tarihi evlerinin dokusu ve mimarisiyle adından söz ettiren Burdur evleri arasında yer alan Burdur Taş Oda, Başoda, Burdur Bakibey Konağı, Burdur Mısırlılar Evi, Burdur Çelikbaşlar Evi, Burdur Piribaşlar Evi, Burdur Çetinerler Evi görülmeye değer mekanlar arasında bulunmaktadır.

 

  Burdur ili özellikle gölleri ile ön plana çıkmaktadır. Burdur gölü, salda gölü, karataş gölü, yarışlı gölü, Gölhisar gölü, Yazır gölü, Karacaören baraj gölü, Yapraklı bara gölü görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda adından çokça söz ettiren salda gölü tatilcilerin uğrak yerleri arasında bulunmaktadır.

 

  Burdur kanyonları ile de adından söz ettiren iller arasında yer almaktadır. Rafting yapmak isteyen turistler için Burdur'da kargı kısığı kanyonu, karanlık dere kanyonu ve serençay kanyonu bulunmaktadır.

 

  Burdur ili seyahat planları içerisinde yer alan tatilciler için konaklama olarak Burdur otelleri içerisinde birçok seçenek mevcuttur. Tatilcilerin isteğine ve bütçesine uygun ucuz Burdur otelleri bulabilmeleri mümkündür. 

 

  Burdur'un eşsiz göllerini ve tarihi dokusunu görmek isteyenler için Burdur otelleri iletişim bilgileri ile konaklama açısından tercih edecekleri yerlere ulaşabilirler.