Çankırı Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Çankırı Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Çankırı Otelleri
Çankırı Otelleri

Çankırı Otelleri

Çankırı Otelleri

Çok fazla gezilecek yere sahip olan ve misafirlerini her zaman en üst seviyede ağırlayan Çankırı şehri her sezon tüm ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. Öncelikle şehre ziyarete giden kişiler Çankırı otelleri ile kalacakları yeri ayarlamaktadır. Kendilerine uygun en ucuz Çankırı otelleri ile gezmek istedikleri tüm her yeri gönül rahatlığıyla gezmektedirler.

 

  Çankırı şehrine gittiğiniz zaman Çankırı Müzesi, Çankırı Kalesi, Buğday Pazarı Medresesi ve Kaya Mezarları gezilecek alanların en başında gelmektedir. Çankırı müzesi ziyaretçilerine 1972 yılında açılmıştır. Müze içerisinde toplamda 100 civarı tarihi eser olduğu bilinmektedir. Şu anda bulunduğu bina bir takım nedenlerden dolayı yıkılacağı için eserler Çankırı Lisesine taşınmıştır. Doğrudan eserleri ziyaret etmek için giden bireyler mutlaka Çankırı Lisesine gitmelidirler. Eski Bizans dönemine ait olan tüm tarihi eserler son derece kaliteli bir görselliğe sahiptir. Göreceğiniz tarihi eserler sizleri çok memnun edecektir.

 

  Batman ilini ziyaret eden kişilerin mutlaka görmesi gereken en başlı alanlardan bir tanesi de Çankırı Kalesidir. Şehre en üst tepeden bakan Çankırı Kalesi ile Çankırı şehri adeta ayaklarınızın altında olacaktır. Çankırı şehrinin en popüler yerlerinden bir tanesi olan Çankırı Kalesi 730 metre yüksekliğe sahiptir. Uzun yıllar boyunca doğal afetler nedeniyle her ne kadar zarar görse bile varlığını sürdürmeyi başarmıştır.

 

  Kaleyi kullanan medeniyetler genel olarak Osmanlılar ve Selçuklulardır. Mutlaka batman şehrinde gezinti yapacağınız zaman burayı ziyaret etmeniz önerilmektedir. Tüm bölgeyi ziyaret etmeden önce Çankırı otelleri iletişim bilgileri ile kalacağınız en sağlam oteli ayarlamalısınız.