Diyarbakır Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Diyarbakır Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Diyarbakır Otelleri
Diyarbakır Otelleri

Diyarbakır Otelleri

Diyarbakır Otelleri

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir şehirdir. Siirt, Muş, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Bingöl illeri ile komşudur. El sanatları bakımından oldukça gözde bir şehir olan Diyarbakır, Türkiye'de gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. Mutfak açısında da çok çeşitli yemeklere ev sahipliği yapan Diyarbakır, yemek kültüründe oldukça gelişmiştir.

 

 Diyarbakır'da Görülmeye Değer Yerler

 

 - Diyarbakır denilince akla ilk gelen yer; Malabadi Köprüsü'dür. Artukoğulları döneminde inşa edilen köprü, dünyanın en büyük kemer açıklığına sahip köprüsü olması bakımından önemlidir.

 

 - Diyarbakır'ın en köklü ve eski camisi olan Diyarbakır Ulu Camii, tarihî ve mimarî önemi ile ziyaretçileri kendine çekmektedir.

 

 - Eski Diyarbakır evleri, tarihimizi yansıtan önemli değerler olması bakımından önemlidir. Diyarbakır'a gidecekseniz, eski Diyarbakır evlerini görmeden asla dönmeyin.

 

 - Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, ünlü yazarımızın doğduğu ve çocukluğunu geçirdiği ev ile ziyaretçilere açılan bir yerdir.

 

 - Ziya Gökalp Müzesi, önemli bir fikir adamı olan ve Türkçülük akımının öncüsü olan Ziya Gökalp'in doğduğu ev olarak müzeye çevrilmiştir.

 

 - Bunlar dışında; Atatürk Müzesi, Diyarbakır Kalesi, Diyarbakır Surları, tarihi konaklar ve tarihi binalar bakımından oldukça zengin kültürel değerlere sahip Diyarbakır ilini mutlaka gezmelisiniz.

 

  Diyarbakır otelleri, 150 - 250 TL arasında fiyatlar ile değişkenlik göstermektedir. Bütçenizi sarsmayacak, ucuz Diyarbakır otelleri mevcuttur. Diyarbakır otelleri iletişim bilgileri ile, istediğiniz otelde rezervasyon yaptırıp, bütçenize uygun bir otel tercih edebilirsiniz.