Edirne Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Edirne Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Edirne Otelleri
Edirne Otelleri

Edirne Otelleri

Edirne Otelleri

Edirne Osmanlı Devleti’nin başkentliğini yapmış, tarihi eser açısından dünyadaki 2. Şehirdir. Bir tarafı Bulgaristan, bir tarafı Yunanistan, bir tarafı Meriç, bir tarafı tuna nehri olan bu özel şehir sımsıcak insanların yurdudur. Bu şehre gidip de Meriç nehrini görmemek, Beyazıt külliyesini ziyaret etmemek ve Edirne ciğeri yemeden dönmek olmaz. Özellikle kırk pınar güreşlerinin yapıldığı bir zamanda Edirne’ye gitme bambaşkadır. Binbir çeşit insanın barındığı bu şehir karaağaç gibi özel bir mahalleye de sahipti. Karaağaç Türkiye sınırlarına en son katılan toprak parçası olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca Edirne otelleri misafirperverlikleri ile bilinir. Taş odalarda konaklamak isteyenler Edirne otelleri iletişim bilgileri listesine göz gezdirmeli ve önceden yerini ayırtmalıdır.

 

 Meriç Kenarında Köy Kahvaltısı

 

  Edirne’deki insanların yaklaşık yüzde 70’inin geçimi tarıma dayalıdır. Ceviz ağaçlarının bol olduğu bu şehirde hayvancılık da yapılmaktadır. Özellikle karaağaç bölgesi hem hayvancılık yapan hem de tesis işleten Edirneliler ile doludur. Meriç nehrinin kenarında bulunan kahvaltı bahçeleri organik yumurta, süt, peynir ve zeytin gibi binbir çeşidi önünüze serer. Taş köprü Meriç’ten yürüyerek ya da şehir içi minibüsler kullanılarak geçilebilecek karaağaç Edirne’nin en güzel mahallesidir.

 

 Arnavut Ciğeri, Edirne Köftesi

 

  Edirne’de konaklayan herkes ucuz Edirne otelleri menülerinde dahi Edirne köftesini ya da Arnavut ciğerini görebilirler. Ancak en güzel köfte ya da ciğer saraçlar caddesindeki kervansarayların hemen arkasındaki sokaktadır. Selimiye’nin görkemli yapısının gölgesinde bulunan köfteciler de leziz ciğer ve köfte hazırlamak için beklerler.