Elazığ Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Elazığ Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Elazığ Otelleri
Elazığ Otelleri

Elazığ Otelleri

Elazığ Otelleri

Tarihi ve turistik mekanlarıyla pek çok tatilcinin, Güney Doğu Anadolu turuna çıktığında, uğramadan geçmediği Elazığ şehri, bahar aylarında gündüzleri oldukça sıcak, geceleri de bir hayli soğuktur. Elazığ denince akıllara gelen ilk şey Harput Kalesi'dir. Elazığ'a yolu düşen insanların arasında, Elazığ'a gidiş amacı turistik olmasa bile, Harput Kalesi'ne uğramadan dönen, hemen hemen yok gibidir.

 

  Harput Kalesi şehrin merkezine uzak sayılmamaktadır. Elazığ'a giden turistler, genellikle, meşhur Elazığ Kapalı Çarşısı'ndan, büyük miktarda tereyağ ve peynir alışverişi yapmakta ve Elazığ'dan temin ettikleri bu gıda maddelerini, uzun bir süre tüketmektedirler. Harput Kalesi'nden sonra görülmesi gereken diğer yerlerin başında, Harput Cami ve Meryem Ana Kilisesi gelir. Eski Hükümet Konağının hemen karşısında bulunan İzzet Paşa Cami de Elazığ'ın görülmesi gereken bir başka değeridir.

 

  Elazığ mutfak kültürü ve lezzetleriyle meşhur şehirlerdendir. Adını Harput dağından alan Harput kebabı, cevizle etin muhteşem buluşması gömbe, un ve sarımsaklı yoğurt mucizesi sırın, fasulyeden de çorba mı olur diyenleri şaşkınlığa uğratacak lobik çorbası bu lezzetlerden sadece bazılarıdır. Güzel bir yemeğin ardından, Elazığ'da en iyi örneğine rastlanabilecek Menengiç kahvesi de Elazığ'a kadar gidilmişken mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdendir.

 

  Elazığ otelleri turistler için farklı farklı pek çok bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Ucuz Elazığ otelleri gecelik 70 TL ile 80 TL arasında fiyatlandırılırken, öğretmen evini tercih edenler için bu fiyatlar yarı yarıya düşebilmektedir. Elazığ otelleri iletişim bilgileri için otellerle doğrudan bağlantıya geçmek daha doğru bilgilere ulaşılmasını sağlayacaktır.