Erzincan Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Erzincan Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Erzincan Otelleri
Erzincan Otelleri

Erzincan Otelleri

Erzincan Otelleri

Erzincan Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir şehirdir. Kuzeyinde Gümüşhane, Bayburt, Giresun, güneyinde Tunceli ve Malatya, doğusunda Erzurum, batısında Sivas illeri ile komşudur. Şehirde karasal iklim özellikleri görülür. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa bağlıdır.

 

  Erzincan tarihi incelendiğinde çarşı ve bedestenleri ile ticaret şehri olduğu bilgisine varılmaktadır. İpek Yolu üzerinde yer alan şehir birçok tarihi yeriyle de misafirlerine tarihten örnekler sunmaktadır. Elazığ'a giden yerli ve yabancı turistler şehrin her yanında bulunan ucuz Erzincan otelleri seçeneklerinden faydalanmaktadır.

 

  Urartular zamanından kalma Altın Tepe merkeze 15 km uzaktadır. Altın Tepe'de evler, seramik kalıntıları, mezarlar gibi birçok antik kalıntı çıkarılmıştır. Buradan çıkarılan kalıntılar Ankara Anadolu Medeniyetleri müzesinde ziyaretçilere gösterilmektedir. Erzincan Kalesi, Çadırkaya Kalesi, Kemah Kalesi, Melikgazi Türbesi, Gülabibey Camii ve Hamamı, Mamahatun Kervansarayı ve Türbesi, Nafiz Paşa Hamamı, Çadırcı Hamamı, Abrenk Kilisesi Erzincan'ın sayısız tarihi güzelliklerinden sadece birkaçı.

 

  Doğal güzelliklerinden bazıları ise Otlukbeli Gölü, Soğuk Sular, Aygır Gölü, Girlevik Şelalesi, Dumanlı Yaylaları, Işıkpınar Mesire Yeri'dir. Erzincan'dan geçen Fırat Nehri üzerinde rafting yapılmaktadır. Rafting için bölgeye gelenler Erzincan otelleri iletişim bilgileri ile rezervasyon yaptırarak bu aktiviteye katılmaktadırlar.

 

  Bölgede ayrıca yamaç paraşütü yapma imkanınız da bulunmaktadır. Munzur ve Keşiş dağlarında yapılan yamaç paraşütü öncesinde eğitim de verilmektedir.

 

  Ergan Dağı kayak merkezi kış sporları tutkunları için merkeze çok yakın bir bölgededir ve çevresinde bulunan Erzincan otelleri ulaşımı kolay bir yerdedir.