Erzurum Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Erzurum Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Erzurum Otelleri
Erzurum Otelleri

Erzurum Otelleri

Erzurum Otelleri

Erzurum, Doğu Anadolu'nun en büyük şehridir. Oldukça köklü bir tarihe sahne olan Erzurum, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca milli mücadele ve bağımsızlığın temelinin atıldığı şehir olması bakımından da çok önemli bir yere sahiptir. Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bingöl, Bayburt ve Rize ile komşudur. 

 

  Çift minareli medrese, Erzurum'a gidince görmeniz gereken önemli tarihi yapıdır. Selçuklulara ait medrese, Erzurum ilinin sembolü haline gelmiştir. Palandöken Dağı, teknotik yapıda bir dağ olup, kayak yapabileceğiniz en güzel mekanlardan biridir. Üç kümbetler denilen ve yine Erzurum'da bulunan tarihi yapının ise, 12. ve 14. yüzyılda yapıldıkları bilinmektedir. 

 

  İlhanlı hükümdarı Olcaytu zamanında yapılan ve tarihi değerlerimizi yansıtan diğer bir mimari yapı ise, Yakutiye Medresesidir. Medrese, Erzurum'da bulunan değerli yapılardandır. Erzurum'daki ilk Osmanlı Camisi olan; Lala Mustafa Paşa Camii, Nene Hatun Milli Parkı, Abdurrahman Gazi Türbesi, Erzurum Olimpiyat Parkı ve daha da fazla gezilip görülmesi gereken birçok yer mevcuttur. Tarihi değerleri yansıtan Erzurum, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir.

 

  Tüm bu doğal ve turistik yerleri gezerken Erzurum otelleri ile konaklama açısından oldukça rahat edeceksiniz. Maddi durumunuza göre, ucuz Erzurum otelleri de bulunmaktadır. 120 - 400 TL arasında kendi bütçenize uygun bir otel tercih edebilirsiniz. Şehir üç yıldızlıdan beş yıldızlı otellere kadar çok sayıda seçenek sunmaktadır. Erzurum otelleri iletişim bilgileri ile dilediğiniz oteli arayıp, rezervasyon yaptırabilirsiniz.