Dereli Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Dereli Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Dereli Otelleri
Dereli Otelleri

Dereli Otelleri

Dereli Otelleri

Giresun'un bir başka önemli ilçelerinden birisi de Dereli ilçesidir. İlçede gezilecek görülecek yerler doğal mesirelik alanlardır yine. Kümbet yaylaları ve Bektaş yaylası olarak bilinen mesirelik yerler ilçe sakinlerinin kafasını dinlediği yerler arasında gelmektedir. Özellikle burada yer alan Meryem Ana Manastır Kilisesi ise tarihi özelliği bulundurması bakımından arkeolojik gezilmesi görülmesi gereken eserler arasında gelir. Bu bakımdan Dereli otelleri günlük uygun fiyatlarla konaklamak için çok uygun.

 

  Meryem Ana Manastır Kilisesi, Bizans kiliseleri arasında günümüze kadar ulaşmış bir kilisedir. Ayrıca kilise M.S. 4. yüzyılda yapılmış bir Bizans kilisesi olması bakımından çok eski tarihi bir eserdir. Eser dört katlı tamamen kerpiç ve taş malzeme kullanılarak almaşık teknikle hazırlanmıştır. Giresun ilinin inanç turizmini geliştirme konusunda önemli bir miras olarak kabul edilen bu manastır kilisesi Dereli otelleri iletişim bilgileri sayesinde yakından görülebilme imkanını sunmaktadır.

 

  Doğal güzellikler olarak Kümbet yaylaları ve Bektaş yaylaları yerli vatandaşlar kadar ziyarete gelenlerin de adeta mest oldukları yerler arasında gelmektedir. Belli başlı doğal güzellikleriyle Giresun'un yüce dağı Sis Dağının her yerinden görünebilmesini sağlayan bu yer, ucuz Dereli otelleri konusunda da bir hayli dikkat çeken özellikleri içermektedir.

 

  Bütünüyle bu özellikler dahilinde değerlendirilecek olunursa her anlamda kaliteden ödün verilmeden sıra dışı mekan atmosferinin yaratılması olanaklı halde tutulmaktadır. Bu durum da dikkat çeken en temel noktaları meydana getirmesi bakımından oldukça önemlidir.