Giresun Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Giresun Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Giresun Otelleri
Giresun Otelleri

Giresun Otelleri

Giresun Otelleri

Giresun bir yarımada üzerine kurulmuştur ve Doğu Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Tarihi ve doğal deperler açısından turizme oldukça elverişli bir ildir. Giresun Türkiye'nin en çok yağış alan bölgelerindendir. Doğal bitki örtüsü ve iklim özellikleri bakımından Giresun'un güney ve kuzey kısımları birbirinden farklılık gösterir. Genellikle kışlar ılık ve yazlar orta sıcaklıkta geçer. Giresun'da tarihi ve kültürel açıdan pek çok yer bulunmaktadır. Giresun'a yolunuz düştüğünde konaklamak için de birçok Giresun otelleri mevcuttur. 

 

  Giresun kalesi: Giresun kalesi oldukça zengin bir kültüre sahiptir. Kalede mağaralar, tarihi saray kalıntıları, taş kabartmalar ve surlar görülmeye değer yerlerdendir.

 

  Giresun adası: Giresun adası Karadeniz'in tek adasıdır. Kıyıdan bir mil açıklıkta bulunur. Bu ada yaz aylarında oldukça fazla ziyaret edilmektedir. 

 

  Giresun yaylaları: Yayla turizminin en çok geliştiği illerden biri Giresun'dur. Pek çok yayla bulunan Giresun'da yaylaları gezmek oldukça keyif veriyor. Kulakkaya yaylası, Kümbet yaylası ve Bektaş yaylası bunlardan bazılarıdır. 

 

  Giresun plajları: Yaz aylarında Giresun plajları mutlaka gidilmesi gereken yerlerden. 

 

  Giresun'da yemek kültürü daha çok deniz mahsülleri ve sebze yemekleri üzerindedir. Mısır ekmeği Giresun'da en çok tüketilen besinlerin arasındadır. Sıklıkla tüketilen sebzelerde ise karalahana ilk sıralardadır. Fındık da Giresun'da yetiştiği için yemeklerde de kullanılmaktadır. Pek çok tatlıda fındık kullanılmaktadır. 

 

  Giresun'da konaklamak için de pek çok yer bulunmaktadır. Giresun merkezde konaklamak mümkün olduğu gibi ilçelerinde de ucuz Giresun otelleri bulunmaktadır. Giresun otelleri iletişim bilgileri internet ortamında kolaylıkla ulaşılabilecek şekilde mevcuttur.