Gümüşhane Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Gümüşhane Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Gümüşhane Otelleri
Gümüşhane Otelleri

Gümüşhane Otelleri

Gümüşhane Otelleri

Gümüşhane, Türkiye'nin Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan ilimizdir. Bayburt, Giresun, Trabzon ve Erzincan illeri ile komşudur. İlin altı ilçesi bulunmaktadır. Gümüşhane'de, ilk Tunç Çağına ait kalıntıların bulunması, Tunç Çağı hakkında detaylı bilgilere ulaşılmasını sağlamıştır. Bu yönüyle oldukça tarihî bir yapıya sahip olan Gümüşhane, köklü bir tarihsel süreç yaşamıştır. 

 

  Gümüşhane, kuşburnu marmelatı ve kuşburnu çayı yapımında oldukça önemlidir. Gümüşhane'ye giderseniz kuşburnu ürünlerinden mutlaka almalısınız. Yöreye ait, siron böreği, lor dolması, kurut çorbası, borani ve daha birçok lezzet bulunmaktadır.

 

 Gümüşhane'de Gezilecek Yerler

 

  Limmi Gölü, Kov Kalesi, Satala Antik Kenti, Karaca Mağarası, Tomara Şelalesi, Zigana Kayak Merkezi, Taş Köprü Yaylası, Santa Harabeleri, İmera Manastırı, Torul Şelalesi, Krom Şehri, Canca Kalesi, Kov Köyü Kalesi, Keçi Kale, Gümüşhane Konakları, Örümcek Ormanları, Kadırga Yaylası, Sarı Çiçek Köy Odaları, Artabel Gölleri Tabiat Parkı, Süleymaniye Medresesi, Kazık Beli Yaylası, Çakır Göl Kış sporları v.b. birçok doğal ve tarihî güzellikleri ile muazzam bir şehir olan Gümüşhane'yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle Torul ve Tomara Şelaleleri ile Satara Antik Kenti, İmera Manastırı görülmeye değer güzellikte yerlerdir.

 

  Gümüşhane'de konaklama bakımından hiç bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. Gümüşhane otelleri ile oldukça rahat ve konforlu bir tatil yapacaksınız. Bütçeniz açısından hiç düşünmeden ucuz Gümüşhane otelleri ile tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Gümüşhane'yi ziyaret edip, tüm bu güzellikleri yerinde görmek için Gümüşhane otelleri iletişim bilgileri ile rezervasyon yaptırıp, yola çıkabilirsiniz.