Hakkari Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Hakkari Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Hakkari Otelleri
Hakkari Otelleri

Hakkari Otelleri

Hakkari Otelleri

Hakkari yüksek yaylaları, sert ve devasa dağları ile doğu Anadolu bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Tarihi geçmişi M.Ö.7000 yıllara dayanmasına rağmen bu konuda yatırım eksikliği nedeniyle doğa turizmi ağırlık kazanmaktadır. Hakkari yaz ve kış tırmanma, doğa yürüyüşü imkanı bulunan pek çok dağ ve yayla barındırmaktadır. Gökyüzüne uzanan dağlarının zirvelerinde yaz aylarında da karla kaplıdır. Dağların eteklerinde ise doğaya özgü bitki örtüsü ile renk cümbüşü hayranlıkla izlemek mümkündür. Şehre çok yakında bulunan Cilo (Buzul) dağları, Sat dağı, Karadağ, Sümbül dağı, Berçalan yaylası bunlardan bazılarıdır. Kışın şehirde kayak sporu rahatlıkla yapılabilir. Ayrıca kara avcılığı yapmak için bakir bir doğayı da bünyesinde barındıran Hakkari, akarsuları ile de rafting sporu rahatlıkla yapılabilmektedir. Dağlarda rastlanacak şelalelerde göz zevkinin yanında ruha coşkunluk verecektir. 

 

  Hakkari aynı zamanda bu yöreye özgü sümbülü yaz aylarında yaylalarda görmek mümkündür. Berçalan yaylasında ve dağlarda yaz kış görülebilecek krater gölleri tabiata tablo gibi bezenmiştir.

 

  Hakkari'de yaz, kış spor ve turizm tesisleri alt yapı yetersizlikleri olmasına rağmen konaklamak için oteller mevcuttur. Konaklama için konforlu ve temiz ucuz Hakkari otelleri bulunmaktadır. Genel olarak otel fiyatları değişmektedir. Hakkari otelleri iletişim bilgileri internet ortamında rahatlıkla bulunabilecektir. 

 

  Seyahat planınızda Hakkari var ise Hakkari otelleri tercih edebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın Hakkari küçük bir şehir olması sebebiyle rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilir.