Eğirdir Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Eğirdir Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Eğirdir Otelleri
Eğirdir Otelleri

Eğirdir Otelleri

Eğirdir Otelleri

Eğirdir Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Isparta iline bağlı bir ilçedir. Kentte Lidyalılar, Romalılar ve Selçuklular hüküm sürmüştür. 1423 yılında 2. Murat zamanında Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir. 1923 yılında Cumhuriyet'in ilan edilmesinden sonra ilçe olarak kayıtlara geçmiştir. Gelir kaynakları, balıkçılık, turizm ve tarımdır.

 

  Eğirdir ilçesi Göller Yöresi ‘nin incisi olarak anılmaktadır. Türkiye'nin yüzölçümü bakımından kinci büyük gölüne sahiptir. Eğirdir Gölü 517 km2'lik alana sahiptir. Bir tatlı su gölüdür. Isparta'nın içme suyu bu gölden elde edilmektedir. Göl çevresinde açılmış ucuz Eğirdir otelleri ve pansiyonları sayesinde bölgeye gelen misafirlere konaklama imkanı sunulmaktadır. Eğirdir Gölü'nde çeşitli su sporları aktiviteleri yapılmaktadır.

 

  Yeşilada, Eğirdir otelleri iletişim bilgileri sayesinde tanıtımı hızla yayılan ve popülaritesi yükselen bir grafik sergilemektedir. Bünyesinde açılan restaurantlarda taze balık yemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Aya Stefanos Kilisesi de Yeşilada'da bulunmakta. Adada geleneksel yapılar mevcuttur. Ayrıca Eflatun Dede ile Müslehattin Dede türbeleri bulunmaktadır.

 

  Eğirdir'de bulunan Canada Mustafa Kemal Atatürk'e ziyareti sırasında hediye edilmiştir. Daha sonra Eğirdir Belediyesi'ne geçmiştir. Adada yerleşim yoktur. Çadır ve kamp turizmi için şahane güzellikte bir yerdir. Hafta sonları halkın piknik yapmak için sıklıkla geldiği bir yerdir.

 

  Kovado Gölü Milli Parkı, Çamyol Mesireliği, Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma Alanı gibi doğa harikaları yerlerde de yapılaşma yoktur fakat buraları ziyaret etmek için yakın yerlerde kurulan Eğirdir otelleri bulunmaktadır.

 

  Eğirdir Kalesi ve Kervansarayı, Dündarbey Medresesi ve Malos görülmesi gereken tarihi yerler arasındadır.