Ağva Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Ağva Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Ağva Hakkında Genel Bilgi
Ağva Hakkında Genel Bilgi

Ağva Hakkında Genel Bilgi

Ağva Hakkında Genel Bilgi

İstanbul Ağva denilince istanbul trafiği ve iş yoğunluğundan yorgunluğu atmak için güzel bir hafta sonu tatili geçirebilecek bir mekan geliyor akla. Doğa ile yürüyüşler yapabileceğiniz, uzunca plajlarında koşabileceğiniz, temiz denizinde yüzebileceğiniz ve tüm yorgunluğunuzu atabileceğiniz yerlerden bir tanesidir Ağva. Karadeniz kıyısına yakın olan Ağva, Şile ilçesine bağlı ve bir tarafı denize bakan diğer yanında dere bulunan muhteşem doğal güzellikleri olan semtimizdir. Ağva'nın kelime anlamı " iki dere arasında " demektir. Dereleri, yeşillikleri, denizii, plajları ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği popüler bir semttir.

Ağva yıllar önce Ceneviz ve Venediklerin bir kolonisi halindeydi. Eski çağlarda ise Bizans, Roma ve Ceneviz egemenliği altına girmiştir. Osmanlı döneminde ülkemizde tüm vatandaşlara eşit gözle bakıldığı için Ağva'da Rumlar yaşamaktaydı. Ağva'nın en eski dönemleri Hititler dönemine kadar dayanmaktadır. Çokça uygarlık yaşadığı ve her uygarlıktan bir parça kaldığı için tarihi bakımdanda çok önemli bir yere sahiptir.

Ağva Gezilecek Yerler

Saklı Göl : Bilmeseniz bile kulak aşinalığınız olduğunu sizlerde biliyorsunuz. Saklı Göl, Karamandere'de ormanlık içinde saklı bir cennettir aslında. Doğa güzelliği ile ziyaretçilerini şaşırtan Saklı Göl, Büyülü bir tat vermektedir. Burada ki tesislerde yiyeceğiniz yemeklerin tadı da oksijen ve yetiştiği bölge bakımından çok lezzetli olmaktadır. Tatmanızı tavsiye ederim.

Kalemköy : Osmanlı ve Hititlere kadar dayanan Ağva'nın geçmiş tarihi ile Kalemköy'de bir çok eskiye ait yapıt ve objeler ile karşılaşmak mümkündür. Tarihi merak edenlerin ziyaretinde şaşırdıkları ve ilgi duydukları gözlemlenmiştir.

Köy Turları : Ağva'nın en güzel köylerini turlar ile gezebilir ve doya doya Ağvayı görebilirsiniz. Ayrıca Ağvada bu güzellikleri daha uygun fiyatlar ile hem Ağva'da konaklayarak hem de güzelliklerini doya doya gezmek için Ağva Otellerini seçebilirsiniz. Ağva Otelleri İletişim Numaraları ile daha detaylı bilgi alabilirsiniz.