Aksaray Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Aksaray Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Aksaray Hakkında Genel Bilgi
Aksaray Hakkında Genel Bilgi

Aksaray Hakkında Genel Bilgi

Aksaray Hakkında Genel Bilgi

İstanbul Aksaray, milattan önce 8 bin yıla kadar uzanan tarihe hükmetmiştir. Bir çok medeniyetin yaşam yeri olarak belirlediği ve burada uzunca zaman geçirdikleri için tarihi bakımdan çok önemli yere sahiptir. Bunun yanında eski medeniyetlere ait bir çok farklı kültürü de içinde bulundurmaktadır. Eski medeniyetlerin Aksaray'ı hem yaşam yeri hemde ticaret yeri olarak kullanmasında konumu çok büyük rol oynamıştır. Kapadokya'nın kapısı konumundaki Aksaray, kültürel varlıklarının yanında doğal güzelliklere de sahiptir. Tarihi ipek yolu'nun önemli noktalarından birine sahip olan Aksaray, günümüzde de ülkemizin doğu-batı kuzey-güney yönlerindeki uzanan ana bağlantı yollarının kavşağında yer almaktadır.

Aksaray Gezilecek Yerler

PERTEVNİYAL LİSESİ: Sultan II. Mahmut'un eşi Pertevniyal Sultan tarafından, cami ile birlikte yan yana yapılmıştır. Asıl amacı eğitim görecek gelecek neslin hem okul ile hemde camii ile bir bağlantı içinde olmasını sağlamaktır. 

PERTEVNİYAL VALİDE SULTAN CAMİİ: Aksaray meydanındadır, günümüzde şehirleşmenin getirdiği ve kalabalığın çıkardığı sorunlar nedeniyle camii kötü etkilenmektedir.

Burası ilk başlarda bir külliye olarak yapılması planlanmıştır. İçerisinde ;

cami,çeşme,türbe ve kütüphane barındırmaktadır.

Aksaray'da bir çok doğal ve tarihi güzellikleri Görmek için Aksaray Otelleri'nde çok uygun fiyatlara konaklayabilir ve burada ki gezinizi daha aktif olarak gerçekleştirebilirsiniz. Aksaray otelleri iletişim bilgileri ile en uygun ve en doğru oteli seçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.