Arnavutköy Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Arnavutköy Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Arnavutköy Hakkında Genel Bilgi
Arnavutköy Hakkında Genel Bilgi

Arnavutköy Hakkında Genel Bilgi

Arnavutköy Hakkında Genel Bilgi

Arnavutköy, İstanbul'un en popüler ilçelerinden biri olan Beşiktaş'a bağlı bir semtti. Kuruçeşme ile Bebek güzergahları arasındadır. Bizans döneminde bizanslılar tarafından yerleşim alanı olarak kullanılması ile günümüzde Bizans Medeniyetine ait bir çok tarihi güzellikleri bulunmaktadır. Binlerce yerli ve yabancı turistin gözde mekanlarından biri olmasında en büyük sebeplerden birisidir tarihi geçmişi. Arnavutköy eski Bizans'ta adı Hestai'di. Boğaziçi'ndeki en önemli ibadet yerlerinden biri olan Ayios Miheal Klisesi binlerce turist tarafından her yıl düzenli olarak ziyaret almaktadır. Tarihi güzellikleri ve doğal güzellikleri ile çok büyük ekonomik gelir ile önemli rol oynamaktadır. 

Arnavutköy Gezilecek Yerler

Arnavutköy, İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan ve yüz ölçümü bakımından en büyük 4. ilçesidir. Gelişmiş bir ilçe olan Arnavutköy'de 3.Havalimanının açılmasıyla daha büyük öneme sahip olacaktır. Gelişen Arnavutköy, geçirdiği medeniyetlere ve yıllara göre hala canlılığını korumaktadır. 

Tevfikiye Camii: Sultan II.Mahmut tarafından Şehzada Tevfik için yapılmıştır ve adını da Şehzade Tevfik'ten almaktadır. Osmanlı döneminden kalan en önemli tarihi eserlerinden bir tanesidir. Günümüze sağlam olarak ulaşması ile daha önemli bir yere sahiptir.

Ayia Strati Rum Ortodoks Taksiarhi Kilisesi: Çok eski tarihe sahip olan ve rumlara ait olan klise, 1900 yıllarında inşa edilmiştir. Muhteşem bir işçiliğe sahip olan iç ve dış mimarisi ile oldukça güzel görünüme sahip bir klise inşa edilmiştir.

Boyalı Köşk (İzzetabad Kasrı): 1797 yılında Sandrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından 3.Selim Han için inşa edilen köşk yangın sebebi ile 1800 lü yıllarda tekrar yapılmıştır. Günümüze sağlam olarak ulaşması ile yıl da binlerce ziyaretçi almaktadır.

Sizlerde bu güzelliklere ve tarihi dokulara daha yakından bakmak istiyor ve Arnavutköy deki zamanınızı en güzel şekilde kullanmak için Arnavutköy Otellerinde konaklama yapabilir, Arnavutköy Otel İletişim Bilgileri ile daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.