Ataköy Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Ataköy Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Ataköy Hakkında Genel Bilgi
Ataköy Hakkında Genel Bilgi

Ataköy Hakkında Genel Bilgi

Ataköy Hakkında Genel Bilgi

Ataköy, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde yer alan en önemli semtlerimizden biridir. Bu önemi taşımasında Türkiye'de uygulanan ilk uydu kent uygulamasının Ataköy'de gerçekleştirilmesi büyük rol oynamıştır. Ataköy bir ilden daha fazla yerleşim yerine sahip bir yerleşim yeridir. Bu yönde önemli yere sahip olmasıyla yerleşim yapacakların seçebilecekleri en güzel yerlerden birisidir. Fakat burada ki kalabalığın hızla artmasıyla hava kirliliği ve insan yoğunluğunun arttığı gözle görülmektedir. Bu yönde hızla yerleşim yeri artmaya devam ederse burada yaşayanların başka yerler tercih etmeleri zorunlu kılınacaktır. Uydu kent uygulamasıyla ünlü olan semtimiz 10 yıl öncesine kadar çok az yerleşim yeri bulundurmaktaydı ve temiz havasıyla tercih edilmekteydi fakat günümüzde yerleşim yerlerinin artmasıyla bu önemini hızla kaybetmektedir.

Ataköy Gezilecek Yerler

Dzinunt Surp Asdvadzadzni Ermeni Kilisesi: Bakırköy'de fabrika'da çalışan Ermeni işçiler ve aileleri için 1844 yılında yaptırılmıştır. 1999 yılında restorasyon geçirmiş ve tekrardan kutsanarak kilise faaliyete geçirilmiştir. Ülkemizde her medeniyete yer vermek Osmanlı Devletimizden kalan kültürlerimizden en önemlisidir. Kimseyi ayırmayan bir devlet yaratmak en zor işlerden bir tanesidir. Bu medeniyeti yıllar yıllar önce ülkemizin kültürüne eklemekte bizleri çok şanslı hissettiriyor.

Zuhuratbaba Türbesi: Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u feth etmeden önce İstanbul da belirli bölgelere askerlerini yerleştirmiştir. Zuhuratbaba ise Bakırköy çevresinde ki bu askerlerin komutanıymış. Bizanslılar, içme sularına zehir katarak İstanbul'un feth etmeye gelen askerlere zarar vermek istemişlerdir. Askerler su sıkıntısı çekerken Zuhuratbaba yetişir ve temiz su sağlayarak Askerlerin hayatını kurtarır. İstanbul'un fethi sırasında şehit düşer ve adına çok yakışacak bir türbe yapılır.

Eğer sizlerde bu güzellikleri daha yakından görmek ve doya doya gezebilmek istiyorsanız Ataköy Otellerinde konaklama yapabilir, Ataköy Otelleri İletişim Bilgilerine ulaşarak daha ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz.