Büyükada Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Büyükada Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Büyükada Hakkında Genel Bilgi
Büyükada Hakkında Genel Bilgi

Büyükada Hakkında Genel Bilgi

Büyükada Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un en çok ziyaret edilen adaları arasında yer alan Büyükada'da tatil yaparak huzuru yakalayabilirsiniz. Özellikle bir tarafı mavi diğer tarafı yeşil olması nedeniyle en çok tercih edilen şehir otelleri kategorisindedir. Büyükada otelleri birbirleriyle bağlantılı oteller arasındadır. Aynı zamanda serpme kahvaltılarıyla meşhur otellerdir. Büyükada otel konseptleri birbirinden farklı olduğu için fiyat skalası da buna göre değişmektedir.

           

            Hafta sonu kaçamağı yapmak istiyorsanız kesinlikle bu lokasyona uğramanız gerekmektedir. Akşam güzel bir restoranda balık yiyerek deniz havası alabilir aynı zamanda canlı müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz. Adanın küçük olması nedeniyle görmek istediğiniz yerleri 1 günde gezebilirsiniz.

 

            Büyükada'ya gidiyorsanız dondurmasını ve waffle tatlısı yemeden geri dönmemelisiniz. Halk plajlarına gidip denize girebilir ve dilediğiniz gibi güneşlenebilirsiniz. Adadan küçük teknelerle koylara ulaşmanızda mümkündür. Farklı koylardaki beachlerde denize girebilirsiniz.

 

 Büyükada'da Yer Alan Önemli Noktalar

 

            Büyükada'da ulaşım faytonla yapıldığı için nostalji havasını tadabilirsiniz. Faytona binerek belli bir noktaya gidip Aya Yorgi Kilisesi ve Manastırına çıkma imkanınız da mevcuttur. Kiliseye ulaştığınız anda karşılaştığınız manzara karşısında sizde büyüleneceksiniz. Bu adaya gidip Rum Yetimhanesini görmeden geri dönmemelisiniz. Özellikle Dünya'nın en büyük ahşap yapısı olan bu yer tüm ihtişamıyla eskiyi yansıtmaktadır. Bunların yanı sıra gidip görmeniz gereken birkaç nokta daha mevcuttur. Reşat Nuri Güntekin'in evi, Müslüman Mezarlığı, Rum ve Ortodoks Mezarlığı, Meryem Ana Kilisesi, Hamidiye Camii, Adakule, Adalar Müzesi ve Dilburnu bölgelerini de görmeniz gerekmektedir.

 

 Büyükada Otellerinin Oda Fiyatları Aralığı

 

            Büyükada otellerinin fiyat aralığı ise 200 TL ile 500 TL arasında farklılık göstermektedir. Otellerin oda tipi, konsepti ve konumları nedeniyle bu fark oluşmaktadır. Aynı zamanda sadece konaklama olarak rezervasyon alan otellerin yanı sıra konaklama ve kahvaltı şeklinde rezervasyon yapan birbirinden farklı tesisler mevcuttur. Sizde bütçenize uygun bir oteli belirleyerek Büyükada'nın muhteşem büyüsüne şahit olabilirsiniz.