Büyükçekmece Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Büyükçekmece Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Büyükçekmece Hakkında Genel Bilgi
Büyükçekmece Hakkında Genel Bilgi

Büyükçekmece Hakkında Genel Bilgi

Büyükçekmece Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un batısında kalan ilçe, özel üniversitelerin en yeni tercihi konumundadır. Özellikle il dışından gelen öğrenci ve akademisyenlerin yanı sıra yabancı misafirlerini de en iyi şekilde ağırlayan Büyükçekmece Otelleri, bölgedeki konaklama ihtiyacını en kaliteli şekilde karşılamak için kesintisiz bir şekilde gelişmektedir.

 

 Modern Yapılaşma Süreci

 

            Geçmiş yıllarda İstanbul dışı gibi görülen bölge, gelişen ulaşım ağlarının da etkisiyle bugün yaşam alanı olarak en çok tercih edilen bölgeler arasında gösterilebilir. Metrobüs ve planlanan metro hattının Büyükçekmece ilçe sınırından geçerek Silivri'ye kadar uzayacak olması bölgenin değer kazanmasını sağlamıştır. Beylikdüzü, Silivri, Marmara Denizi ve Çatalca ile komşu olan ilçede yer alan TV kulesi Türkiye’nin en yüksek ve Avrupa’nın 3. en yüksek binası olma özelliği gösterir.

 

            Özellikle 1990'lardan sonra AB standartlarındaki gelişimini hızlandıran ilçe, modern sokakları, markalı konut projeleri, büyük metrekareli alışveriş merkezleri ve Büyükçekmece Otel seçenekleriyle zengin bir kitleyi misafir eder. Belediye tarafından sürdürülen etkinlikler 7'den 70'e herkesin ilgisini çekmeyi başarır. Düzenlenen sanatsal etkinlikler ve festivaller sayesinde adını duyuran ilçe, yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görür.

 

 Büyükçekmece Ulaşım Seçenekleri

 

            D-100 ve TEM otoyolunun geçti bölge, sahip olduğu iskele ile de yaz ve kış aylarında pek çok bölgeye seyahat imkanına sahiptir. Bölgede yapılan emlak analizleri yatırım amacıyla ilçeyi tercih edenlerin sayısının her geçen gün artış gösterdiğini ortaya koymaktadır. Genç, bekar ve öğrencilerin ağırlıklı olarak bulunduğu bölgede sosyo ekonomik seviye B- olarak değerlendirilebilir.

 

            Park ve bahçeleriyle ünlü olan Büyükçekmece, engelli vatandaşların rahat bir şekilde yaşayabilmesi için özel olarak planlanmış alanlara sahiptir. Tarihi eserleriyle dikkat çeken ilçede Mimar Sinan'a ait köprüler de yer alır. Özellikle yaz aylarında Silivri'ye gitmek isteyen tatilcilerin uğrak yeri olan ilçede İstanbul'un her yerine kolay ulaşım sağlanabilir.