Cağaloğlu Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Cağaloğlu Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Cağaloğlu Hakkında Genel Bilgi
Cağaloğlu Hakkında Genel Bilgi

Cağaloğlu Hakkında Genel Bilgi

Cağaloğlu Hakkında Genel Bilgi

Cağaloğlu, İstanbul'un Osmanlı Devleti'nin yükselme döneminde önemli bir askeri semt olduğu tarihi kaynaklardan belirtilmektedir. Semte Türk tiyatrosunun ilk kurucularından olan ve ünlü Osmanlı sadrazamlarından Rüstem Paşa'nın torunu Ali Cağaloğlu tarafından semte adı verilen yer olarak bilinmektedir. Bu kadar eski bir tarihi bulunan eski İstanbul semti elbette günümüzde de önemli bir ziyaret potansiyeli bulunan alanı oluşturmaktadır. Özellikle yabancı turistler tarafından eski Osmanlı istihkamı olarak kullanılan bu semt yoğun ziyaretlerle karşılaşmaktadır. Bunun için konaklayabilecekleri konforlu yaşam alanlarına ihtiyaç duymaktadırlar.

 

 Tarihi Dokuda Cağaloğlu Otelleri

 

            Cağaloğlu'nun tarihsel öneminden yola çıkarak Cağaloğlu otelleri için hangi özelliklerinin var olduğunu belirtmek gerekecektir. Öncelikle açık bir şekilde bilinmesi gereken unsurlardan birisi olarak temel anlamı düşünülünce bu semtin sunmuş olduğu hizmetler değerlendirilmektedir. Tarihsel dokuda hazırlanan Cağaloğlu otellerinin birbirinden şık ve manzaralı odaları, suit olarak yer alan özel odaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra özel toplantı ve organizasyonlar için ayrılmış çok amaçlı geniş salonları, transfer hizmetleri de sunulan bir diğer hizmetlerinin arasında gelmesi adına son derece önemlidir. Tüm bu önemli özelliklerinin dışında kalması nedeniyle süreklilik esasında sağlanan nitelikler göz önünde tutulduğu zaman tarihsel dokuda sergilenen oteller sıra dışı bir özellik taşımaktadır.

 

 Geleneksel Osmanlı Hamamları

 

            Cağaloğlu tamamen geleneksel bir Osmanlı askeri üssü olduğundan dolayı günümüzde de Cağaloğlu otel işletmelerinde Osmanlı özelliklerini yansıtan yapı mekanları bulunmaktadır. Osmanlı dekorasyonunda düzenlenmiş olan tarihi hamamlarına sahip olan otelleriyle ziyaretçilerin kendilerini o devirde hissetmeleri sağlanmaktadır. Bütün bu özellikler bir arada düşünüldüğü zaman sahiden de tamamen farklı ve tamamen öne çıkan bir özellik olarak karşımızda yer aldıkları hemen görülmektedir. Tüm bunların dışında kalması adına Osmanlı'nın otel dokusunu yansıtan semt hem geleneksel hem de modern çizgide inşa edilmiş otelleri bir arada sunmaktadır.