Çamlıca Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Çamlıca Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Çamlıca Hakkında Genel Bilgi
Çamlıca Hakkında Genel Bilgi

Çamlıca Hakkında Genel Bilgi

Çamlıca Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un doğal seyir tepesi olarak bilinen ve deniz seviyesinden yaklaşık olarak 260 metre yükseklikte bulunan Çamlıca ziyaretçilerine muhteşem bir boğaz manzarası sağlıyor.

 

 Çamlıca'da Gezilecek Yerler

 

            Çamlıca denince genellikle birçok kişinin aklına Çamlıca tepesi gelmekle birlikte burası İstanbul'un en yüksek bölgelerinden biridir. Çamlıca Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca olmak üzere ikiye ayrılırken Büyük Çamlıca Tepesi daha popüler bir özelliğe sahiptir. Göçmen kuşların da geçiş noktası olan Çamlıca özellikle ekim ve mayıs aylarında kuş göçü ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu eşsiz manzara İzlemek isteyenler kuşların göç mevsiminde Çamlıca Tepesi'ne ziyaret etmektedir. Bölge özellikle şehir halkı tarafından da hafta sonları fazlasıyla talep görmektedir.

 

            Etrafta bulunan misafirlerine farklı imkanlar sağlayan cafe ve restoranlarda leziz yemeklerin tadına bakarken Çamlıca’nın sağlamış olduğu kusursuz İstanbul manzarası ile de ruhunuzu duyabilirsiniz. Bölgede genellikle Osmanlı tarzında kahvehaneler bulunmaktadır. Çünkü Çamlıca Osmanlı döneminde de önemli bir yere sahiptir. Böylece geçmişi atıfta bulunan kahvehanelerde çay ve kahvenizi yorumlayabilir günün yorgunluğunu Çamlıca’nın sağladığı yeşil doğa ile atabilirsiniz.

 

 Çamlıca'da Konaklama İmkanları

 

            Üsküdar ilçesinin en yüksek tepesi olarak da bilinen büyük Çamlıca'da konaklamak isteyenler için misafirlerine farklı imkanlar sağlayan ve konfor bakımından birbiriyle yarışan lüks oteller mevcuttur. Çamlıca otelleri ziyaretçilerine muazzam bir manzara sağlarken huzurlu ve sakin bir konaklama imkanı da sunuyor. Çamlıca otel seçenekler arasından seçim yaparken daha ekonomik oteller için Küçük Çamlıca da bulunan mekanları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Çamlıca'da ki oteller genellikle yüksek doluluk oranına sahip olduğu için konaklayacağınız günden önce otel rezervasyon yaptırmanız konaklama konusunda sıkıntı yaşamamanız açısından önemlidir. Bu doğrultuda konaklamak istediğiniz oteli bir gün öncesinden arayarak odanızı garanti altına almış olursunuz.