Çatalca Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Çatalca Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Çatalca Hakkında Genel Bilgi
Çatalca Hakkında Genel Bilgi

Çatalca Hakkında Genel Bilgi

Çatalca Hakkında Genel Bilgi

 

            Tarihi Roma dönemine kadar uzanan bir geçmişe sahip olan Çatalca İstanbul'a ortalama 50 kilometre uzaklıktadır. Günübirlik gezilerini yanı sıra konaklayarak hafta sonu tatilini geçirmek için ideal olan Çatalca’da gezilmesi gereken pek çok mekan ve müze bulunmaktadır.

 

 Çatalca da Gezilmesi Gereken Yerler

 

            Mübadele Müzesi Çatalca'da mutlaka gezilmesi gereken müzelerden biridir. Bu müze Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında yaşanan mübadele sırasında Batı Trakya'dan Türkiye'ye gelen vatandaşlarımızın çoğu Çatalca'ya yerleştirilmiştir. Çatalca'da pek çok Rum mübadele nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalmıştır. Bu sırada Rumlardan pek çok eşya ve belge

 kalmıştır. İşte bu eşyalar, belgeler ve tarihe ışık tutabilecek pek çok araç ile oluşturulmuş bir müzedir.

 

            Yakın tarihe şahitlik etmiş olan Çatalca'da bir de şehitlik bulunmaktadır. Dağyenice Alaiye Şehitliği olarak bilinen bu bölge Osmanlı döneminde yapılmış olan I. Balkan Savaşı esnasında şehit düşen askerler anısına yapılmıştır.

 

            Çatalca meydanında bulunan ve mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan Topuklu Çeşmesi de I. Ahmet döneminin mimari yapısını yansıtmaktadır. Çeşme orijinal bir biçimde hala hizmet vermektedir.

 

            Çatalca'ya gelmişken denizin keyfini çıkarmak isteyenler için ise Yalıköy plajı doğru bir seçim olacaktır. Podima denen taşlar ile oluşan bu plaj turistlerin ilgisini en çok çeken yerlerden biridir. Subaşı Köyü İnceğiz mağarası ve Kemal Sunal mağaraları da Çatalca'ya gelenlerin uğramadan gitmemeleri gereken yerler arasında bulunuyor.

 

 Çatalca'da Konaklama İmkanları

 

            Çatalca otelleri genellikle yeşil alanların içinde kaldığında dolayı doğanın tadını çıkarmak isteyenler adına birbirinden farklı seçenekler bulunmaktadır.

 

            Çatalca otel avantajları arasında farklı fiyatlara sahip olan konaklama imkanları da mevcuttur. Civardaki oteller genellikle ile işletmesi olmakla birlikte bazıları ise villaların otele dönüştürülmüş versiyonları ile hizmet vermektedir. Ev konforunda bir konaklama imkanı arayanlar için bu tür oteller ideal bir seçenek olacaktır.