Çemberlitaş Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Çemberlitaş Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Çemberlitaş Hakkında Genel Bilgi
Çemberlitaş Hakkında Genel Bilgi

Çemberlitaş Hakkında Genel Bilgi

Çemberlitaş Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı olan Çemberlitaş Osmanlı döneminden bu zamana kadar kültürümüzde önemli yere sahip olan semtlerden biridir.

 

 Çemberlitaş Da Gezilecek Yerler

 

            Çemberlitaş birçok tarihi mimarisiyle Osmanlı kültürünü dönemimize taşıyan nadide semtlerden biridir. Bölgede gezilmesi gereken farklı mimari yapılara sahip ve büyüleyici özellikte olan pek çok eser bulunuyor.

 

            Bu eserlerden ilki Bizans İmparatoru 1. Konstantin adına yaptırılmış olan Çemberlitaş sütunudur. Milattan sonra yaklaşık olarak 330 senesinde yaptırıldığı düşünülen bu sütun Esasen Apollon tapınağına ait olduğu biliniyor. Sütunun orijinali 8 farklı parçadan oluşmakla birlikte Çemberlitaş sütunu bu parçaların üst üste yerleştirilmesi ile oluşturulmuştur.

 

            Çemberlitaş'ta Mimar Sinan'a ait eserleri bulmak da mümkündür. Bunlardan biri ünlü Çemberlitaş Hamamıdır. Çemberlitaş Hamamı dönemin Osmanlı mimarisini yansıtırken Nurbanu Sultan'ın talebi üzerine Üçüncü Murat döneminde yaptırılmıştır.

 

            Barok Rokoko tarzının ilk yansıması olan Nuruosmaniye Camii de yine Çemberlitaş sınırları içerisinde kalmaktadır. İstanbul'un en estetik yapıya sahip olan camilerinden biri olan Nuruosmaniye III. Osman döneminde inşa ettirilmiştir. Bunun yanı sıra Keçecizade Fuat Paşa Cami ve Gazi Atik Ali Paşa Camii de Çemberlitaş’a gelenlerin görmeleri gereken yapılar arasında bulunuyor.

 

            Sultanahmet Meydanı'ndan yürüyerek rahatlıkla ulaşılabilecek olan Çemberlitaş'ta ünlü Fransız yazar Pierre Loti'nin İstanbul'da yaşadığı dönemlerde kaldı evlerden biri bulunmaktadır. dileyenler burayı da ziyaret edebilir.

 

 Çemberlitaş'ta Konaklama İmkanları

 

            İstanbul'un turist merkezi olan Tarihi Yarımada ve civarı vakit kaybetmeden gezebilmek için Çemberlitaş otelleri konaklama için tercih edilebilir.

 

            Zengin bir konaklama seçeneği sunan Çemberlitaş otel avantajlarından yararlanmak isteyen kişiler için uygun seçenekleri de içerisinde barındırıyor. Her dönem yoğun bir ziyaretçi talebi bulunan Çemberlitaş otelleri arasında lüks oteller gibi butik otellerde bulunuyor. Bölgedeki oteller yıl boyunca yerli ve yabancı turistler tarafından sürekli talep görmektedir.