Çengelköy Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Çengelköy Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Çengelköy Hakkında Genel Bilgi
Çengelköy Hakkında Genel Bilgi

Çengelköy Hakkında Genel Bilgi

Çengelköy Hakkında Genel Bilgi

 

            Geleneksel mahalle kültürünü devam ettiği ender semtlerinden biri olan Çengelköy asırlık çınar ağaçları ve muazzam doğası ile görenleri kendine hayran bırakan mekanlardan biridir. Tarihi Çengelköy çeşmesi ve Çınaraltı camii ile sade fakat görkemli bir güzelliğe sahip olan bu semt pek çok kişi tarafından genellikle Tarihi Çınaraltı çay bahçesi ile tanınmaktadır.

 

 Boğaz Kenarında Eşsiz Bir Semt

 

            Deniz kenarında huzurlu ve sakin bir sabah geçirebilmek için birbirinden kaliteli kafelerde sıcak bir bardak çay eşliğinde kahvaltı yaparken kusursuz boğaz manzarasında izleyebileceğiniz nadide semtlerden biridir.

 

            Çengelköy, ziyaretçilerine sadece denize yakın olan yerleri ile değil aynı zamanda dar sokakları ve kilit taşları ile samimi bir karşılama sunar.

 

            Şirin, sakin ve huzurlu bir mekan arayanların doğa ile de baş başa kalabilecekleri ideal seçeneklerden biri olan Çengelköy gün boyu yerli yabancı pek çok turist ile bu eşsiz güzelliğe çekmektedir.

 

 Tarihi Çınar Ağaçları

 

            Çengelköy ziyaret eden pek çok kişinin dikkatini çeken ilk şey asırlık çınar ağaçları olmaktadır. Bu ağaçların gölgesinde oturup bir bardak demli taze çay içerken kusursuz bir doğanın da güzelliğini izlemek herkese keyif vermektedir.

 

            Çengelköy konaklamak isteyenler için de farklı alternatifler sunmaktadır. Çengelköy otelleri arasında kendiniz için en ideal seçim yaparak huzurlu bir gece geçirebilirsiniz. Çengelköy otel seçenekleri arasında her bütçeye uygun ekonomik ve konforlu imkanlar sunan işletmeler mevcuttur. Böylece Çengelköy'de bütün bir gün geçirerek güneşin doğuşunu ve batışını Çengelköy sahibinden izleyebilirsiniz. Bu esnada size kusursuz güzelliğiyle Boğaziçi Köprüsü'nde eşlik edecektir.

 

            Küçük Şeyh Nevruz Camii, Aya Yorgi Kilisesi, Aya Pandaleymun Ayazması ve Sevda tepesi de Çengelköy mutlaka görülmesi gereken mekanlar arasında yer alıyor. Semtte bulunan ayazmanın suyu da şifalı olarak bilinmektedir.