Cihangir Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Cihangir Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Cihangir Hakkında Genel Bilgi
Cihangir Hakkında Genel Bilgi

Cihangir Hakkında Genel Bilgi

Cihangir Hakkında Genel Bilgi

Bu semt, adını Kanuni‘nin oğlu şehzade Cihangir’ den almıştır. Şehzade Cihangir üvey kardeşi Mustafa’nın katledilmesi üzerine bu acıya dayanamamış üzüntüyle 1553 yılında daha 22 yaşında iken vefat etmiş. Boğaz’a nazır bir tepe üzerine şehzade adına bir cami yapılmış.

 

 Güzide Bir Semt, Cihangir

 

            Cihangir semti, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde Taksim yakınlarında bir semttir. İstanbul’un en gözde semtlerinden bir tanesidir. İstanbul’un her geçen gün kalabalıklaşmasına, gürültüsüne inat Cihangir sakin ve huzurlu kalmayı başarmıştır. Şirin mahalleleri, tarihi görkemli evleri, binaları, kafeleri ve kendine has ruhu olan, popüler ve kesinlikle görülmeye değer bir semttir. İstanbul’un şehir hayatının en yoğun olduğu meşhur İstiklal Caddesi ve Taksim Caddesini de unutmamak gerek. Sıraselviler Caddesi ise Cihangir semtini Taksim meydanına bağlar ki çok işlek bir caddedir. Yoğunluğunu ve telaşını yitirmeden canlılığını hep korur. Cihangir semtinde bulunduğunuz bir restoran, kafede yan masalardan birinde ya da Cihangir’in sokaklarında ünlü görmek gayet normaldir. Zira burası ünlülerin semtidir. Tabi Cihangir’in kedilerini de söylemeden geçmek olmaz. Kedilerin semti olarak da anılmaktadır. Birbirinden güzel kedicikleri semtin süsüdür adeta. Firuz Ağa Cami, yine bu semtin tarihi değerleri arasında yer almaktadır. Caminin asmalarının altında bulunan çay bahçeleri ise her gün hem İstanbulluları hem de turistleri ağırlamaktadır.

 

 Cihangir de Konaklamak

 

            İstanbul da bu kadar çok özelliğe sahip güzel Cihangir semti konaklama için en sık tercih edilen semttir demek doğru olur. Bu noktada Cihangir otelleri oldukça popüler. Elbette otellerin hizmet kalitesi, sundukları hizmet çeşitliliği, otelin bulunduğu konum, müşteriye sağladığı olanaklar otel fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Cihangir otel fiyatları da bu ölçütlere göre belirleniyor. Her kesimden insanın bütçesine uygun otel bulunmaktadır. Kişilerin konaklama tercihlerine göre otel bulmaları oldukça kolaydır.