Eminönü Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Eminönü Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Eminönü Hakkında Genel Bilgi
Eminönü Hakkında Genel Bilgi

Eminönü Hakkında Genel Bilgi

Eminönü Hakkında Genel Bilgi

 

            Eminönü denince pek çok kişinin aklına ekonomik alışveriş gelmektedir. İstanbul'da ticaretin merkezi olarak bilinen Eminönü aynı zamanda ulaşım konusundaki imkanları ile de pek çok kişiyi kendine çekmektedir.

 

 Tarihi Mekanları ile Eminönü

 

            Yerli turistler kadar yabancı turistlerin de en çok ilgi gösterdikleri mekanlardan biri olan Eminönü’nde Sirkeci Tren Garı, tarihi Mısır Çarşısı ve Yeni Cami ile görenleri kendine hayran bırakan nadide mekanlardan biridir. Meşhur Galata Köprüsü Eminönü'nde bulunmakla birlikte boğazın iki yakasını yürüyerek geçebileceğiniz tek köprüde Galata Köprüsüdür. Ayrıca burası balık tutmayı hobi edilmiş olan pek çok kişiye de ev sahipliği yapmaktadır. Nostaljik havası ile Mısır Çarşısı ise bin bir Çeşit baharatların ve lezzetlerin bulunduğu tarihi özelliğe sahip alışveriş merkezlerinden biridir. Mısır Çarşısı yabancı turistlerin en çok rağbet gösterdiği ve alışveriş yaptığı çarşıların başında geliyor.

 

            Eminönü'nde Topkapı Saray bahçesinin uzantısı olarak bilinen Gülhane Parkı da tarihi özelliği ve rengarenk laleleri ile görenleri büyüleyen mekanlardan biridir. Yerebatan Sarnıcı ise Osmanlı döneminde şehir halkının su ihtiyacını karşılamak da birlikte günümüzde hala içerisinde su bulunan tarihi bir sarmıştır. Gün boyu bu tarihi mekanlarda gezerek geçmişin ayak izlerine şahitlik ettikten sonra sahil boyunca uzanan balık ekmek tekneleri yemek yiyebilirsiniz. Dilerseniz tekne turlarına da katılabilir boğazın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

 

 Eminönü'nde Konaklama İmkanları

 

            Eminönü İstanbul'un kalbi olan mekanlardan biri olmakla birlikte özellikle İstanbul'a ilk kez gelen turistlerin görmek isteyeceği pek çok mekana hakim bir noktadadır. Bu nedenle gerek yerli gerekse yabancı turistler tarafından Eminönü otelleri tercih ediliyor. Bu doğrultuda artan talebi karşılayabilmek için Eminönü otel seçenekleri konusunda pek çok yerde olmayacak kadar geniş avantajlar sağlıyor. Bütçeniz ne olursa olsun bu bölgede uygun bir otel bulmanız mümkündür.