Eyüp Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Eyüp Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Eyüp Hakkında Genel Bilgi
Eyüp Hakkında Genel Bilgi

Eyüp Hakkında Genel Bilgi

Eyüp Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un köklü tarihe sahip olan ilçelerinden Eyüp geçmişin ayak izlerine barındıran pek çok mimari eser ile günümüzde de turistlerin ve şehir halkının ilgisini çekmektedir. Özellikle Eyüp'te Osmanlı döneminden kalan farklı tarzda inşa edilmiş çeşitli mimari eserler yer alıyor.

 

 Eyüp'te Gezilecek Yerler

 

            Eyüp denince İstanbul'a bilen bilmeyen herkesin aklına Eyüp Sultan Camii gelmektedir. İslamiyet açısından önemli bir yere sahip olan Hz Eyüp’ün türbesinin de bulunduğu Eyüp Sultan Camii, Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilmiştir.

 

            Eyüp Sultan türbesi ve camisinden sonra yürüyerek de çıkılabilen Pierre Loti tepesi muazzam bir şehir manzarası için ideal bir yerdir. Bir baraj gölü olan Göktürk gölü ise şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerdendir.

 

            İstanbul’da festival alanı ve kongre merkezi denince Feshane gelir. Haliç kıyısında bulunan Feshane yenilenerek kültür merkezi haline getirilmiştir. Cafer Paşa medresesi de şehirde bulunan Mimar Sinan eserlerinden biridir. Cafer Paşa ise Kanuni döneminin silahtarıdır.

 Eyüp’ü keşfetmek isteyenler Hirami Paşa medresesi, Ayvat bendi ve Zal Paşa camiini mutlaka görmelidir. Özellikle Zal Paşa Camii İstanbul'da bulunan başka bir Mimar Sinan eseridir. Cami konsept bir yapıya sahip olmakla birlikte içerisinde şadırvan, medrese ve külliye yer alıyor. Karış karış kesildiğinde her köşe başında farklı bir değerli mimari yapı çıkan Eyüp'te imarethanelerden camilere kadar farklı eserleri keşfedebilirsiniz.

 

 Eyüp'te Konaklama Seçenekleri

 

            Eyüp'te konaklamak isteyenler için farklı otel seçenekleri mevcuttur. Eyüp otelleri içerisinde herkes bütçesine göre uygun bir alternatif mutlaka bulunmaktadır.

 

            Eyüp otel imkânlarından yararlanmak isteyenler farklı otel nerede fiyat karşılaştırması yapmalıdır. Böylece hem ideal bir otel hem de ekonomi bir konaklama imkanından yararlanmış olursunuz. Her ihtimale karşı otel için önceden rezervasyon yaptırmanız da konaklama nasıl sıkıntıya düşürme ve kadına yarar bulunuyor.