Fatih Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Fatih Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Fatih Hakkında Genel Bilgi
Fatih Hakkında Genel Bilgi

Fatih Hakkında Genel Bilgi

Fatih Hakkında Genel Bilgi

Fatih İstanbul'un en köklü geçmişine sahip olan ilçelerinden biridir. Avrupa Yakası'nda gezip görülmesi gereken pek çok mekana da ev sahipliği yapmaktadır.

 

 Fatih'te Gezilebilecek Yerler

 

            Zengin ve güçlü bir geçmişe sahip olan Fatih denince akıllara İstanbul Surları gelmektedir. Eşsiz bir manzaraya sahip olan İstanbul Surları 5. yüzyılda yaptırmakla birlikte Bizans dönemine ait bir yapıdır. şehrin duvarı olarak bilinen bu tarihi surlar İstanbul'da görülmesi gereken en güzel mekanlardan biridir.

 

            İstanbul'un simgelerinden biri haline gelmiş olan ve Sedefkar Mehmet Ağa tarafından birinci Ahmet adına yapılan Sultanahmet Camii yerli turistler kadar yabancı turistlerin de ilgisini çeken yerlerden biridir. Camide yoğun olarak kullanılan çini ve mavi rengi sebebiyle yabancı turistler tarafından Sultanahmet Camii daha çok Mavi Cami anlamına gelen Blue Mosque olarak bilinmektedir. Fatih'te bulunan Sultanahmet Camii'ni ziyaret edenlerin mutlaka görmeleri gereken yerlerden biri de Ayasofya’dır. Bizans döneminden kalmış olan bu mükemmel mimari Sultanahmet Cami'nin tam karşısında bulunmaktadır.

 

            Zengin bir kültüre sahip olan Fatih'te bir Mimar Sinan eseri olan Süleymaniye Camii bulunuyor. Süleymaniye'nin yanı sıra Küçük Ayasofya Camii, Şehzade Camii ve Mihrimah Sultan Camii yine Fatih ilçe sınırları içerisinde kalıyor. Bir dönemler Osmanlı İmparatorluğu'nun yönetim merkezi olarak bilinen Topkapı Sarayı da Fatih de gezilmesi gereken mekanlar arasındadır.

 

 Fatih'te Konaklama İmkanları

 

            Fatih ilçesi turistler açısından sürekli olarak ziyaret edilmek istenen pek çok merkezde ev sahipliği yaptığı için yerli ve yabancı turistlerin konaklamak için tercihleri arasında bulunuyor.

 Bu nedenle her dönem yoğun bir ziyaretçi akınına sahip olan Fatih otelleri ile de farklı alternatifleri ziyaretçilerine sağlıyor.

 

            Fatih Otel seçeneklerinden yararlanmak isteyen Ziyaretçiler otel rezervasyonlarını mutlaka daha önceden yaptırmaları gerekir. Aksi halde tercih yapabileceğiniz oteller kısıtlı olabilir.