Fener Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Fener Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Fener Hakkında Genel Bilgi
Fener Hakkında Genel Bilgi

Fener Hakkında Genel Bilgi

Fener Hakkında Genel Bilgi

Tarihte ismi Phanarion olan semt, Osmanlı döneminde Ortodoks Hristiyanlarının yaşadığı bir yer olmuştur. Yine aynı bölgede Müslümanların yaşadığı Cibali semti ve Musevilerin yaşadığı Balat semti bulunur. Bu üç semt iç içe geçmiş semtlerdir. Farklı dinler ve kültürlerin kesişmesi bu semtte farklı izler bırakmıştır. Bu izleri yapılardan, mimarilerden, sokak aralarından, tarihi binalardan kısacası semtin her yerinden anlamak ve bunları görmek mümkün. Tabi bölgede Patrikhaneler ve kiliseler de dikkat çekiyor. Fener semtinde dikkat çeken yapılardan Fener Rum Lisesi göze çarpıyor. Bu yapı Kırmızı Lise olarak da bilinir. 1881 yılında inşa edilen yapı mimarisi ile ön plana çıkıyor. Oldukça büyük ve görkemli bir yapı olan bu lise Fener semtinin en yüksek noktasında bulunuyor.

 

 Fener’de Sosyal Yaşam

 

            Fotoğraf merakı olanlar için bu semt oldukça renkli pozlar verebilir. Her sokak her mahalle kendine özgü hikayesi ve duruşuyla göz doldurur. Fener semtinin renkli evlerini de yazmadan geçmek mümkün değil. Sıra sıra dizilmiş mavi, kırmızı, sarı her renkten tarihi evler sokaklara ayrı bir canlılık katmış. Bu evler Osmanlı, Rum ve Musevi evleridir. Yani tarihi özelliklere sahiptirler. Lezzette sınır tanımayan restoranları, otantik kafeleri, farklı tarz dekorlarıyla mekanları görülmeye değer. Sosyal hayatın bu kadar çeşitlendiği, hareketliliğin hiç bitmediği bir semtte gezilip görülecek çok yer var. Fener de konaklayıp bu bölgenin tarihi, kültürel dokusunu yaşamak ve renkli sosyal yaşantısına dahil olmak insana çok şey katar.

 

 Otelleri ile Fener Semti

 

            İstanbul’da Fener semtindeyseniz herkesin bütçesine uygun oldukça güzel oteller bulmak mümkün. Eğer fener otelleri araştırırsanız istediğiniz gibi bir otel bulmanız çok kolay. Kaliteli hizmet, bulundukları konum ve farklı fener otel seçenekleri konaklama sorununa çözümler getiriyor.