Galata Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Galata Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Galata Hakkında Genel Bilgi
Galata Hakkında Genel Bilgi

Galata Hakkında Genel Bilgi

Galata Hakkında Genel Bilgi

Tarihi ve otantik yapıları ile Galata turistlerin uğramadan geçemeyecekleri mekanlar arasında yer alıyor. Galata, dar sokakları ve alışveriş için pek çok alternatif il içerisinde barındıran küçük dükkanları ile mahalle kültürünü hala devam ettiren nadide semtlerden biridir.

 

 Galata'da Gezilebilecek Mekanlar

 

            Galata denince pek çok kişinin aklına öncelikle Galata Kulesi gelir. Bu tarihi ve eşsiz yapı Bizans döneminde Fener kulesi olarak yapılmış olsa da şimdilerde eşsiz bir İstanbul manzarası sunmaktadır. 70 metrelik bir yüksekliği bulunan bu yapıya çıkarak sizlere sunacağız muazzam seyirden yararlanmalısınız.

 

            İkinci Beyazıt döneminde yaptırılmış olan Galata Mevlevihanesi de gezilmesi gereken mekanlardan biridir. Dönemi müzik aletleri ve hat sanatlarını günümüze kadar taşımış olan mevlevihane 1972 yılından bu yana müze olarak hizmet vermektedir. Serdar-ı Ekrem sokağında bulunan Kırım Kilisesi de eşsiz mimari yapısı ile görülmeye değer mekanlardan biridir.

 

            Galata, Azapkapı Camii, Terziler Sinagoku ve Osmanlı Bankası ile farklı kültürler kadar farklı mimari yapılar da şahitlik etme imkanı sunar. Araç trafiğinin bulunmadığı tarihi bir sokakta dilediği gibi dolaşmak isteyenler için ise Serdar-ı Ekrem Sokağı bulunmaz bir fırsattır. Tarihi merdivenler olarak da bilinen Kamondo merdivenleri Galata’ya gelip görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.

 

 Galata’da Konaklama İmkanları

 

            İstanbul'un eğlence kadar kültür ve sanat merkezi olarak da bilinen Beyoğlu'na bağlı Galata'da farklı konaklama imkanları mevcuttur. Galata otelleri turistler tarafından en çok tercih edilen oteller arasında bulunuyor. Galata İstanbul'un hem eğlence hem de tarihsel bakımdan tadını çıkarmak isteyen pek çok kişi için merkez bir noktadır.

 

            Bu nedenle Galata otel seçenekleri turistler tarafından konaklamak için en çok tercih edilen yerlerdir. İstediğiniz özelliklere sahip bir otelin Galata'da mutlaka bulabileceğiniz gibi otelleri olan talebin yüksek olmasını düşünerek daha önceden rezervasyon yaptırmanız yararınıza olacaktır.