Gülhane Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Gülhane Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Gülhane Hakkında Genel Bilgi
Gülhane Hakkında Genel Bilgi

Gülhane Hakkında Genel Bilgi

Gülhane Hakkında Genel Bilgi

Sadece hafta sonlarında değil günün her saati kalabalık olan tarihi Yarımada yerli ve yabancı turistler için uğrak yeridir. Lokantalardan kafelere, tarihi mekanlardan hediyelik eşya satan yerlere kadar İstanbul'un merkezi denecek olan bölge, nostaljik ulaşım araçlarıyla dolaşılabilir. Özellikle gezdikleri şehrin ruhunu anlamak isteyenlerin tercih ettikleri Gülhane otelleri, sundukları butik hizmetlerle fark yaratmayı başarırlar.

 

 Gülhane Parkının Bölge İçin Önemi

 

            İstanbul için tarihi değere sahip olan Gülhane Parkı, bugün hala şehre kattığı albeniyle dikkat çekiyor. Özel günlerde, ramazan ayında, yılın 365 günü ziyaretçilerini ağırlayan park, yanı başındaki tarihi eserlerle değerine değer katıyor. Merkezi yerlere olan yakınlığı, konumu, hizmetleri ve yıldız sayısına göre değişen Gülhane otel fiyatları gecelik 150 ila 450 TL arasında değişir.

 

            Tüm dünyada tanınan markalı otellerin yanı sıra özel işletme belgesine sahip olan tarihi konaklar İstanbul'a geliş nedeni değişen turistler tarafından ilgiyle karşılanır. Bölgede çalışan tramvay hattı, Marmaray, şehir hatları vapur hizmetleri ve dolmuş seferleriyle her yere kolay bir şekilde ulaşma imkanını elde eden turistler, şehrin tarihi dokusuyla iç içe bir tatil geçirmek için bölgede konaklamayı tercih ederler.

 

 Gülhane ve Çevresinde Neler Yapılabilir?

 

            Pek çok kültüre ait tarihi değerlerin bir arada barındığı Gülhane ve çevresi özellikle müzeleri ziyaret etmek isteyenler için son derece zengin seçeneklere sahiptir. Alışveriş yapmak isteyenlere, deniz yoluyla yakın çevreyi gezmek isteyenlere, tarihin ilk alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı'ya olan yakınlığıyla fark yaratan bölge otel seçenekleri açısından da oldukça zengindir.

 

            Bölgede gezerken nostaljik ve geleneksel lezzetlerin tadına bakılabilecek olan restoranlar sayesinde İstanbul hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilir. Genel olarak eski yerleşim yerlerinin ve mahallelerin olduğu gibi korunduğu bölge sadece yabancılar tarafından değil yerli turistler tarafından da ilgi görür.