Harbiye Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Harbiye Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Harbiye Hakkında Genel Bilgi
Harbiye Hakkında Genel Bilgi

Harbiye Hakkında Genel Bilgi

Harbiye Hakkında Genel Bilgi

Harbiye otelleri İstanbul'un en önemli lokasyonu arasındadır. Konakladığınız andan itibaren gezmeniz gereken yerler, gitmeniz gereken restoranlar ve yapmanız gereken birçok aktivite olmalıdır. Özellikle bölgenin birçok yere yakın olması nedeniyle de yapabileceğiniz çoğu şey birbirini tetiklemektedir.

 

 Harbiye'de gezilecek yerler nelerdir?

 

            Bu bölgede konaklarken gezebileceğiniz birbirinden farklı nokta vardır. Özellikle sizinde hoşunuza gidecek bu mekanları kesinlikle gidip görmeniz gerekmektedir. İstanbul Radyoevi, Askeri Müze, Harbiye Açık Hava Tiyatrosu, Lütfi Kırdar Sergi Sarayı, Atatürk Müzesi ve Saint Esprit Kadetrali. Gezip görmeniz gereken en önemli 6 noktayı gezerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

 Harbiye'de yapılacak şeyler nelerdir?

 

            Harbiye'de konaklayıp yapabileceğiniz en güzel şey Cemil Reşit Rey Salonunda konsere katılmanız olacaktır. Özellikle keyfi amaçla konaklayacaksınız konser tarihlerine denk getirerek hem konseri dinleyip hem de tatilinizi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra İstanbul Kongre Merkezine katılabilirsiniz.

 

 Harbiye otellerinde yapılabilecekler nelerdir?

 

            Öncelikle Harbiye otel kategorisine bakıyorsanız rezervasyonunuzu kalacağınız günden 3 gün öncesine kadar yaptırmanız gerekmektedir. Bölgenin yoğunluğu nedeniyle oldukça önemli olan bu durumu göz önüne alarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Genellikle otellerin konseptleri oda kahvaltı olarak belirlenmiştir. Kahvaltınız ödemiş olduğunuz ücrete dahildir. Akşam yemeğini de otelde yapmak istiyorsanız otellerin restoran kısmından sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz odanızda dilerseniz restoranda yemek yiyebilirsiniz. Bunların dışında ise otellerin ücretsiz olarak verdiği imkanlardan yararlanabilirsiniz. Yaz mevsiminde gidiyorsanız açık havuzlarını kullanırken kışın kapalı havuzundan yararlanabilirsiniz. Bunların yanı sıra otellerde bulunan hamam ve saunaları da ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bazı oteller ise apart şeklinde olduğu için bu imkanları sağlamamaktadır. Eğer hamam, sauna ve havuz kullanımı yapacaksanız otelde bu imkanların olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Özel dönemlerde gitmek istiyorsanız fiyatlarının biraz daha pahalı olduğunu göz önünde bulundurarak plan yapmanız gerekmektedir.