Heybeliada Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Heybeliada Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Heybeliada Hakkında Genel Bilgi
Heybeliada Hakkında Genel Bilgi

Heybeliada Hakkında Genel Bilgi

Heybeliada Hakkında Genel Bilgi

İsmini heybe biçimindeki görünümünden almış olan Heybeliada İstanbul'da bulunan adalar içerisinde büyüklük bakımından 2. sırada yer alıyor. Adanın en yüksek tepesi deniz seviyesinden 136 metre yukarıda olan Değirmentepe’dir.

 

 Heybeliada'da Gezilmesi Gereken Yerler

 

            Çam ağaçları arasında muhteşem bir manzaraya sahip olan Heybeliada’da dört farklı liman bulunuyor. Deniz Harp okulunun da yer aldığı Heybeliada özellikle Ruhban okuluna ev sahipliği yapıyor oluşu ile pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Ümit tepesi olarak bilinen mevkide ağaçlar arasında yer alan Ruhban Okulu 19. yüzyılda inşa edilmiştir. Şimdilerde eğitim amaçlı faaliyet göstermeye Ruhban Okulu zaman zaman sergilere ya da konserleri ev sahipliği yapıyor.

 

            Heybeliada da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de Aya Yorgi Uçurum Manastırıdır. Pembe renkli bir mimariye sahip olan manastır 16. yüzyılda inşa edilmekte birlikte 18. yüzyılda şehir halkının veba salgınından korunmak için tercih ettiği yerlerin başında bulunuyor. Süslü mezar ve Heybeliada Caminde görülmesi gerekenler listesinin başında bulunmalıdır.

 

            Cumhuriyet döneminin ilk başbakanı olan İsmet İnönü geçirdiği bir rahatsızlık sebebiyle bir süre Heybeliada'da istirahat etmiştir. Şimdilerde İsmet İnönü müzesi olarak hizmet vermekte olan Bu mekanın eşyaları Mustafa Kemal Atatürk tarafından hediye edilmiştir. Müzede bulunan eşyalar her ne kadar yenilenmiş ve restorasyon geçirmiş olsa da döneme ait eşyalardır. Heybeli adaya gidenlerin gezmesi gereken mekanlardan biri de İsmet İnönü müzesidir.

 

 Heybeli Adada Konaklama İmkanları

 

            Heybeliada günübirlik ziyaretlerin yapılabileceği adalardan bir olmakla birlikte ziyaretçiler dilerse Heybeliada otelleri arasından diledikleri birinde konaklayabilir.

 

            Heybeliada otel imkanları arasında farklı seçenekler bulunmakla birlikte bu otellerin çoğunda otantik bir mimari mevcuttur. Şehrin gürültüsünden uzak kalmak isteyenler için ideal seçenekleri bulunan Heybeliada otelleri genellikle aileler tarafından işletilmektedir. Özellikle yaz döneminde rezervasyon yaptırmanızda yarar bulunuyor.