Kabataş Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Kabataş Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Kabataş Hakkında Genel Bilgi
Kabataş Hakkında Genel Bilgi

Kabataş Hakkında Genel Bilgi

Kabataş Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'da mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olan Kabataş semti birbirinden güzel eşsiz mimariye sahip olan pek çok yapıyı bünyesinde barındırıyor.

 

 Kabataş'ta Görülmesi Gereken Yerler

 

            Beşiktaş ilçesinin denize açılan kapısı olarak bilinen Kabataş, sadece sahili ile dahi görenleri büyülemeye yetiyor. Kabataş'ta bulunan füniküler ile İstanbul'un merkezi sayılabilecek pek çok noktaya ulaşım oldukça rahat bir biçimde sağlanabiliyor. Dilerseniz tramvay da kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

            Ayrıca adalara giden şehir hatları vapurları da Kabataş sahilinden kalkmaktadır.

 Kabataş'ta bulunan tarihi Meydan Çeşmesi ve Dolmabahçe Camii Kabataş'a gelip de görülmesi gereken yerleri başında bulunuyor. Kabataş denince bilenlerin aklına öncelikli olarak Dolmabahçe Sarayı gelmektedir. Dolmabahçe Sarayı eşsiz mimarisi ile hem Osmanlı dönemi hem de Cumhuriyet tarihi açısından oldukça özel bir yere sahiptir.

 

            Osmanlı'nın gerileme döneminde Avrupai tarz olan Barok Rokoko tipinde yapılmış olan saray günümüzde de halen kabul törenlerini için devlet tarafından kullanılmaktadır. Dolmabahçe Sarayı'nı gezmek isteyenler için ise sarayın belli bir kısmı müziği olarak ziyarete açık durumdadır. Fakat Dolmabahçe Sarayı en güzel denizler görüntü verdiği için sarayın bu halini görmek isteyenler tekne turlarına dahil olabilir. İstanbul'un simgelerinden biri olan Kız Kulesi'ni de Kabataş sahilinden rahatlıkla izlemek mümkündür.

 

 Kabataş'ta Konaklama İmkanları

 

            Kabataş İstanbul'un lüks semtlerinden biri olmakla birlikte bünyesinde barındırdığı tarihi doğal güzellikleri ile bir araya getirdiği için gerek yerli gerekse de yabancı turistlerin ilgisini çektiği ve sürekli ziyaret aldığı semtlerden biridir. Bu doğrultuda Kabataş otelleri turistlerin taleplerini karşılayabilecek kapasiteye sahiptir.

 

            Kabataş Otel seçenekleri incelenirken bütçe planlaması yapılması da uygundur. Deniz manzarasını İzlemek isteyenler için Kabataş sahili yakınında birçok otel mevcuttur. Semtin iç kısımlarında ise daha uygun fiyatlara konaklama imkanı rahatlıkla bulunabilir.