Kanlıca Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Kanlıca Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Kanlıca Hakkında Genel Bilgi
Kanlıca Hakkında Genel Bilgi

Kanlıca Hakkında Genel Bilgi

Kanlıca Hakkında Genel Bilgi

 Yoğurdu ile meşhur olan Kanlıca Anadolu Yakası'nda muhteşem bir boğaz manzarası ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Kanlıca yoğurdu kadar yılları ile de ün salmış durumdadır

 

 Kanlıca'da Gezilmesi Gereken Yerler

 

            Kanlıca'ya gidince görmeden denemeniz gereken yerlerin başında Mihrabad Korusu gelmektedir. Koruda bulunan tarihi ağaçlar ziyaretçilerine muhteşem bir karşılama sunarken koru içerisinde bulunan kafeye da restoranlarda manzaranın ve bol oksijenin tadını çıkarabilirsiniz. Boğaz manzarası izlemek isteyenlerin tercihlerinden biri olan Mihrabad Korusu yalılarında boğaza kattı kusursuz görüntüyü izleyebileceğiniz ender mekanlardan biridir.

 Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu kısmında bulunan Kanlıca deniz manzarası ile yeşili oluştururken mükemmel güzellikteki tarihi yapıları ile de ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır.

 

            Kanlıca cami olarak da bilinen İskender Paşa Camii bu yapılardan biridir. İskender Paşa Camii Kanuni Sultan Süleyman döneminde Mimar Sinan tarafından yaptırılmış ve kusursuz bir görsel şölen sunan camilerden biridir. Kanlıca dar ve tarihi sokakları kadar sahile ile de ziyaretçilerin ilgisini çeken mekanlardan biridir.

 

            Kanlıca’nın dar sokaklarında gezerken Osmanlı'dan günümüze kadar ulaşmış olan ve Osmanlı kültürünü zamanımıza taşıyan tarihi evleri de görebilirsiniz.

 

 Kanlıca'da Konaklama İmkanları

                        Kanlıca otelleri arasında genellikle butik tasarıma sahip olan konaklama seçenekleri bulunuyorken bu tür oteller özellikle balayı çiftleri tarafından sık sık tercih ediliyor. Bunun yanı sıra Kanlıca otel seçenekleri arasında beş yıldızlı lüks otellerde bulunuyor. Bütçeniz doğrultusunda size sunulan Otel alternatifleri arasından kendinize en uygun olanı rahatlıkla seçebilir günün yorgunluğunu sakin ve huzurlu bir ortamda rahatlıkla atabilirsiniz.

 Otellerde yer bulma konusunda pek çok ziyaretçi sıkıntı yaşamamak da birlikte olası problemlerin önüne geçebilmek adına tercih ettiğiniz oteli daha önceden arayarak mutlaka yer ayırtmanızda yarar bulunuyor.