Karaköy Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Karaköy Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Karaköy Hakkında Genel Bilgi
Karaköy Hakkında Genel Bilgi

Karaköy Hakkında Genel Bilgi

Karaköy Hakkında Genel Bilgi

 Karaköy Beyoğlu’na bağlı bir semttir. Bu semt, Haliç’in ağzında yer alır. Tarihine bakıldığında, Bizans döneminden beri limanı vardır. Bu nedenle, Karaköy tarih boyunca tüccarların uğrak yeri olmuştur. Tabi ki Rum, Ermeni, Gürcü, Fransız ve İtalyan tüccarlar bu semte izler bırakmışlardır. Karaköy o günlerden bugünlere kadar her zaman canlılığını, kalabalığını ve hareketliliğini korumayı başarmıştır.

 

 İstanbul’da Karaköy Bir Başkadır

 

            Geçmişin izleriyle günümüzün bütünleştiği Karaköy, İstanbul’un en popüler semtlerinden biri. Semt, tarihi dokusunu korumuş nadide yerlerden. Sokak aralarında geçmişin farklı dönemlerinden kalan o güzel yapıları sizlere göz kırpıyor. Bu yapıların arasında yeni açılmış kahve dükkanları ve kafeler semte ayrı bir güzellik ve canlılık katmasının yanı sıra modernliği de yansıtıyor. Ara sokaklarda butikler, hediyelik eşya ve takı dükkanları, kitapçılar dikkat çekiyor. O kadar çeşitlilik var ki bakmaktan kendinizi alamazsınız. Çantalar, birbirinden şık ve farklı tasarımlarda takılar, dekorasyon ürünleri bunlardan sadece bir kaçı. Aynı zamanda alışverişlerinizin molalarında birbirinden lezzetli yemekler yapan lokantalarda kendinizi ödüllendirebilir ya da şirin kafelerde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Karaköy hem damak zevkinizi yerine getirecek hem de keyfinizi demek yanlış olmaz sanırım. Oldukça canlı olan bu semtte gezilip görülecek o kadar çok şey var ki...

 

 Karaköy Otelleri

 

            Tarih ve günümüzün bu kadar güzel harmanlandığı bu güzel semtte konaklamak da ayrı bir keyif. Bildiğiniz üzere hizmet kaliteleri, bulundukları konum, sundukları hizmet çeşitliliği otellerin fiyatlarında belirleyici oluyor. Bu durum Karaköy otelleri için de geçerli. Beş yıldızlı, dört yıldızlı ya da iki yıldızlı otellerin yanı sıra butik oteller Karaköy otel seçeneklerinden bazıları. Karaköy’de herkesin bütçesine uygun otel bulunmaktadır. Aynı zamanda ulaşım ağı açısından da oldukça geniş olan semt konaklama için idealdir.