Kartal Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Kartal Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Kartal Hakkında Genel Bilgi
Kartal Hakkında Genel Bilgi

Kartal Hakkında Genel Bilgi

Kartal Hakkında Genel Bilgi

İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan Kartal; ekonomik ve ticari faaliyetler ve sanayileşme anlamında en önemli ilçelerden birisidir. Ayrıca, Anadolu yakasının en büyük ilçesi olma özelliğine sahiptir.

 

            Ulaşım imkanları ve stratejik konum bazında değerlendirildiğinde; E-5 karayolu, minibüs caddesi, sahil yolu ve metro ile ilçeye kolaylıkla ulaşımın mevcut olduğu bir mevkide bulunmaktadır. Tüm bu özellikleri ile Kartal, Anadolu yakasında konaklamak isteyenlerin tercih ettiği gözde ilçelerden biri olarak dikkat çekmektedir.

 

 Otel Arayışı Olanlar İçin Kartal'ın Önemi

 

            Konumu, ulaşım imkanlarının kolaylığı, çevresinde birçok alışveriş merkezi ve turistik sayılabilecek yerleşim yerlerinin bulunması gibi avantajları dolayısıyla, Kartal otelleri, Anadolu yakasında otel arayışı içinde olanların ilk tercih yerlerinden birisi olarak kabul görmektedir.

 

            Turistik açıdan; Orman arazisi içinde yer alan ve mükemmel bir manzara keyfi sunan sayılı yerleşim yerlerinden birisi olan Dragos'u bünyesinde barındırır. Prens Adaları'na yakınlığı da tercih edilme nedenlerinden sayılmaktadır. Temiz havası ve eşsiz manzarası ile bilinen Aydos Ormanı'nı da belirtmeden geçmemek gerekir.

 

 Kartal'daki Otellerin Nitelikleri,

 

            Otel kategorilerine bakıldığında, Kartal otel çeşitliliği anlamında çok zengindir. Butik oteller, apart oteller ve pansiyonlar olmakla birlikte; 3 yıldızlı, 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı oteller de bulunmaktadır. Otel arayanlar, taleplerine ve ihtiyaçlarına göre mutlaka kendilerine uygun bir seçenek bulabilir.

 

            Kartal'da bulunan oteller, yıl boyunca hizmet vermekte olup, hem turistik amaçla hem de iş nedeniyle gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap verir niteliktedir. Otellerin fiyatları, verdikleri hizmetin kalitesi ve otelin konumuna göre değişiklik göstermektedir. Şunu da belirtmek gerekir ki; yaz aylarında, sömestr tatilinde ve tüm bayram tatilleri süresince, otellerin tercih edilme ve doluluk oranları artmaktadır. Bun göre temkinli davranarak, birkaç ay öncesinden erken rezervasyon yaptırmak doğru karar olacaktır.

 

            Tüm bu bilgiler doğrultusunda, ziyaretçiler, Kartal'da bulunan farklı otel alternatiflerinden, tercihlerine uygun olanını seçebilirler.