Küçükçekmece Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Küçükçekmece Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Küçükçekmece Hakkında Genel Bilgi
Küçükçekmece Hakkında Genel Bilgi

Küçükçekmece Hakkında Genel Bilgi

Küçükçekmece Hakkında Genel Bilgi

Küçükçekmece Gölü etrafında kurulan ve aynı adla anılan bölge, mevcut sınırlarına Başakşehir'in ilçe olması ile birlikte kavuşmuştur. Yaklaşık olarak 800 bin nüfusa sahip olan bölgede kurulu olan Küçükçekmece Otelleri sundukları hizmetlerle geniş bir ziyaretçi kitlesine hitap eder.

 

 İstanbul'un Merkezine Seyahat

 

            Atatürk Havalimanı, Yeşilköy CNR Fuar merkezi ve TÜYAP'a olan yakınlığının yanı sıra pek çok alışveriş ve eğlence merkezini sınırları içinde barındıran ilçe, metrobüsün sağladığı ulaşım avantajı ile İstanbul'un her yerine hızlı gitmek isteyenler tarafından tercih edilir. Özel üniversitelerden devlet okullarına, kurumsal firmalardan fuar ve kongre merkezlerine kadar çok fazla alana ev sahipliği yapan Küçükçekmece otel sayısı açısından oldukça yeterlidir.

 

            Bulunduğu konumdan yıldız sayısına ve verilen hizmetlere kadar farklı müşterilere hizmet veren oteller arasından ihtiyaca ve bütçeye en uygun olanları seçilerek rezervasyon yaptırılabilir. Merkeze ve toplu taşıma araçlarına olan mesafeye göre 150-320 TL arasında değişen gecelik konaklama ücretleri erken rezervasyon imkanı ve dönemsel kampanyalar eşliğinde daha aşağılara çekilebilir.

 

 Tarihi Açıdan Bakıldığı Zaman İlçenin Değeri

 

            TEM otoyolu bağlantısının bu bölgeden geçiyor olması ulaşım sürelerin kısalmasında etkili rol oynar. Bölgeye yapılan yatırımların her geçen sene düzenli bir şekilde artması sanayi sitelerinin de faaliyetlerini geliştirmesine neden olur. İlçede bulunan büyük ölçekli fabrika sayısı 250'lere ve atölye sayısı da on binlere yaklaşmıştır.

 

            İlçe sınırları içinde yer alan ve 80 bin seyirci kapasitesine sahip olan Atatürk Olimpiyat Stadı, yerli ve yabancı turistleri konaklamak için bölgeyi tercih etmesinin nedeni olarak gösterilebilir. Tarihi mekanlar açısından da oldukça zengin değerlere sahip olan Küçükçekmece'de eğitim kurumları ve sağlık merkezlerinin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Deniz kıyısı olan bölge bu özelliğiyle balıkçılığın gelişmesinde de önemli role sahiptir.