Kuruçeşme Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Kuruçeşme Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Kuruçeşme Hakkında Genel Bilgi
Kuruçeşme Hakkında Genel Bilgi

Kuruçeşme Hakkında Genel Bilgi

Kuruçeşme Hakkında Genel Bilgi

Ortaköy-Beşiktaş güzergahı arasında yer alan Kuruçeşme semti, İstanbul'un en eski ve en gerçek özellikleriyle ayakta kalmış yaşayan semtlerindendir. Özellikle semt, Rumeli Yakası boyunca sahillerle uzandığı için otel işletmeleri tarafından en elverişli bir konuma sahip olmuştur. Günümüzden yüzyıllar öncesinde semte hakim olan Yunan ve Ege medeniyetleri özellikle burasını yabancı tüccarların bir ticaret yapılan alanı olarak kullanmış olduklarından meşhur Kuruçeşme arenası halen ayakta dimdik durmaktadır.

 

 Otel özellikleri

 

            Semtin birtakım kendine has dokusu hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra yer alan otellerin de genel özellikleri aslında üç aşağı beş yukarı tahmin edilebilir. Sahiller boyunca uzanan bir semt olması elbette Kuruçeşme otelleri için de geçerli olacaktır. Denize sıfır konumda, sahil boyunca uzanan özellikle yazları sahilde gezinti yapmaya elverişli olan eşsiz konaklama semtidir. Bununla beraber tamamen uygun fiyatlarla sağlanan tüm özellikleri düşünüldüğünde bu semtin misafirlerini en iyi şekilde konuk etmesi mümkün halde gelen niteliklerden birisini meydana getirmektedir. Tüm bu özellikleri bakımından düşünüldüğünde de Rumeli Yakası'nın hemen yanı başında yerini alan söz konusu bu semtin sağlamaya devam ettiği tüm özellikler daha net bir halde anlaşılır olacaktır.

 

 Güler yüzlü samimi misafirperverlik

 

            Ayrıca oteldeki çalışanlar kesinlikle konuklarını misafir olarak değerlendirmez. Bir misafir olarak değerlendirerek Türk usulünde bir misafirin nasıl ağırlanması gerekiyorsa aynı o şekilde Kuruçeşme otel üslubunda karşılanmaktadır. Bunun için de daima güler yüzlü, samimi bir misafirperverlik özellikleri yer alarak tüm bu özellikler dikkatle incelendiklerinde de tamamen farklı özelliklerin yer aldığı görülmektedir. Tüm bunlar açısından tüm fırsatlar ve tüm özellikler boyunca sağlanmaya devam edilen nitelikler boyunca süreklilik içerisinde gelmeye devam eden bir anlayışla hareket edilerek tamamen sıra dışı ve tamamen farklı bir konaklama hizmetinin verildiği hemen görülmektedir.