Levent Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Levent Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Levent Hakkında Genel Bilgi
Levent Hakkında Genel Bilgi

Levent Hakkında Genel Bilgi

Levent Hakkında Genel Bilgi

Levent, İstanbul'un Beşiktaş ilçesine bağlı bir semtimizdir. Levent semtinin ilk kullanımı Osmanlı Padişahı Sultan I.Abdülhamit dönemine dayanmaktadır. 1780'li yıllarda Osmanlı devletinin deniz askerlerini faaliyete geçirdiği yer olarak ta bilinmektedir. Sultan I.Abdülhamit'ten sonra tahta geçen III.Selim ilk kışlasını Levent'te faaliyete geçirmiştir. Kışlanın burada faaliyete geçmesinin en önemli sebebi, Stratejik bakımdan çok önemli bir konuma sahip olmasıdır.

1790'lı yıllarda Levent, Burada kurulan kışla ile birlikte askerlerin eğitim, talim alanı olmuştur. Levent üzerinden savaş için araç gereçler imal ediliyordu. Tüfekler, oklar ve kasaturalar. Zamanla askeri fonksiyonu kaybolan Levent'te toprağının verimli olmasıyla birlikte tarıma geçilmiştir.

Tarımdan sonra günümüze doğru yaklaşan Levent'te yerleşim yerleri artmaya başlamış ve bugünki halini almıştır.

Levent Gezilecek Yerler

Levent'te günlük turları, Levent'in en meşhur yerlerini gezmek isteyenlere çok uygun fırsatlar ile sunulmaktadır. Levent Turları ile nereleri gezebilirsiniz ?

Neon Tours, İstanbul Sapphire, Balmumu Heykel Müzesi, Billionaire Club, Kanyon Alışveriş Merkezi, İş kuleleri, İstinye Park, Zorlu Center gibi yerleri gezebilirsiniz.

Levent'te çok uygun fiyatlar ile konaklama yapabilir, Levent Otelleri aracılığı ile çok güzel vakit geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Levent Otelleri İletişim Numaraları ile detaylı bilgi alabilir sizlere en uygun oteli bulabilirsiniz.