Maçka Otelleri Telefon Numaraları Adres ve İletişim Bilgileri

Maçka Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Maçka Hakkında Genel Bilgi
Maçka Hakkında Genel Bilgi

Maçka Hakkında Genel Bilgi

Maçka Hakkında Genel Bilgi

Maçka, İstanbul’un Avrupa yakasında Şişli İlçesi, Harbiye Mahallesi sınırları içinde yer alan bir semttir. Maçka semti, İstanbul’daki birçok tarihi yapıya ve turistik yere yakın olduğu için merkezi bir konumdadır. Canlı, hareketli ve yoğun sosyal yaşamın olduğu semt oldukça popülerdir.

 

 Maçka Semti Tarihi

 

            Semtin adı ile ilgili birçok rivayet vardır. Ancak, dilden dile dolaşan ve en bilinen rivayetten bahsetmek istiyorum. Fatih Sultan Mehmet 1461 yılında Trabzon’un fethinden sonra Trabzon şehrinin halkını İstanbul’a göndermiştir. Bu halkın semte bu adı verdiği rivayet edilmektedir.

 

 Maçka Taşkışla Teleferik

 

            Taksim Taşkışla ile Maçka arasında hizmet veren Demokrasi Parkı ve Beyoğlu Evlendirme Dairesi üzerinde kurulu olan bir teleferiktir. Teleferik, 11 Nisan 1993 yılında hizmete girmiştir. Teleferiğin hat uzunluğu 347 m’dir. Sefer süresi 3,5 dakika kadar bir süreyi kapsar. İki nokta arasındaki ulaşımı kolaylaştırmıştır. Böylece kara ve yaya ulaşım zorluğu da ortadan kalkmıştır. Tabi bu kadarla da sınırlı değil. Bölgenin enfes manzarasını seyretmenin zevki de bambaşka. İstanbul keyfi yaşatıyor, insana.

 

 Maçka Gezilecek Yerler

 

            Maçka Modern Sanat Galerisi kesinlikle görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Maçka Demokrasi Parkı’nın sık ağaçlıkları, arada gözüken küçük ve şirin kulübelerinin yanı sıra yanında dere akan bir vadiye de sahiptir. Şehrin içinde doğayı yaşamak ayrıca keyif verici. Yine semtin görülmeye değer bir yeri Maçka Küçükçiftlik Park 17 bin kişi kapasiteli alanı ile açık hava etkinliklerinin merkezi ve sanat, kültür etkinliklerinin sıklıkla yapıldığı yerdir.

 

 Maçka Semtinde Konaklamak

 

            Bu kadar merkezi olan Maçka ‘da konaklamak elbette sıklıkla tercih ediliyor. Herkesin tercihlerine, isteklerine göre oteller hizmet vermektedir. Eğer Maçka otelleri için internette arama yapılırsa detaylı bilgilere ulaşmak mümkün. Konaklama Maçka otel seçenekleri, hizmet kalitesi ile müşterilerin yüzünü gülümsetiyor.