Marmara Adası Otelleri Adres ve İletişim Bilgileri

Marmara Adası Bölgesinde Bulunan Oteller ve İletişim Bilgileri

OTEL ARAMA

Aradığınız otel iletişim bilgilerine hızlıca ulaşın

Marmara Adası Hakkında Genel Bilgi
Marmara Adası Hakkında Genel Bilgi

Marmara Adası Hakkında Genel Bilgi

Marmara Adası Hakkında Genel Bilgi

Marmara Adası Marmara bölgesinde yer alan bir yerleşim alanıdır. İstanbul, Tekirdağ ve Erdek'ten adaya vapurlar aracılığı ile gidilebiliyor. Marmara adasında diğer adaların aksine ormanlık, yeşillik alanlar ve yerleşim yerleri fazladır. İnsanlar adada yerleşim yerlerini kurmuş, ev, otel, konaklama tesisleri, market, hastane ve belediye hizmetleri gibi ortamlar bulunuyor. İnsanlar adada günlük işlerin yanı sıra turizm işleri ile uğraşıyor. Çünkü ada kış turizmine ve yaz turizmine son derece açıktır. Özellikle yaz aylarında Marmara adasına çok sayıda tatilci geliyor. Adanın her bölgesinden denize girilebilme olanağının olması bunun dışında da adada trekking, hiking, kamp ve doğa turizmi için gerekli birçok alan bulunuyor. Özellikle Adanın üst kısımlarında yer alan ormanlık alan sayesinde hem adaya temiz hava salgılanıyor, hem güney kesimlerindeki yerleşim yerleri aşırı rüzgarlardan korunmuş oluyor hemde insanlar bu ormanlık alanlarda spor yapma şansını elde ediyorlar.

 

 Marmara Adasındaki Köyler

 

            Marmara Adasında 6 tane köy bulunuyor. Bu köylerde yerli halk yaşıyor ve bölgeye sahip çıkıyor. Köylerin hepsinden rahatlıkla denize girilebiliyor. İnsanlar Marmara Adasına vapurlar ve feri botlarla gelebilirken ada içindeki ulaşımlarda ise taksiler ve toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlanıyor. Özellikle yaz aylarında ada nüfusu oldukça fazladır. Böyle zamanlarda insanlar Marmara Adasında konaklamak için Marmara adası otelleri ve konaklama tesislerini tercih ediyor.

 

 Marmara Adasında Konaklama Faaliyetleri

 

            Marmara adası otel ve konaklama yerleri bakımından gelişmekte olan bir bölgedir. Bölgede otellerin çok fazla olmamasından dolayı insanlar tatil için Marmara adasını tercih ettiklerin önceden rezervasyon yaptırmaları gerekir. Normal şartlarda Marmara Adası otellerinde rezervasyon sonrasında otel fiyatlarında yarı yarıya inen indirimler söz konudur. Bu yüzden tatilcilerin erken rezervasyon yaptırmaları hem ekonomileri için hem de yer sıkıntısı yaşamamaları için çok önemlidir.